Çarşamba , Haziran 20 2018

Bir Toplu İstifada Antalya’da Yaşandı! 60 Kişi MHP’den İstifa Etti


Milliyetçi Hareket Partisi’nde son zamanlarda yaşanan toplu istifalar devam ediyor. Dün Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde 250 kişi istifa ettiğini açıklarken, bugün ise Antalya’da 60 kişi istifa ettiğini duyurdu. İşte detaylar…

Milliyetçi Hareket Partisi’nde özellikle Meral Akşener ve diğer bazı muhalif isimlerin partiden ihraç edilmesini ardından Akşener İYİ Parti’yi kurmuş ve parti kuracağını açıklamasıyla beraber çok sayıda ilde MHP tabanındaki üyeler partiden istifa etmeye başlamıştı. Son olarak dün ise Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde 250 kişi toplu istifa ettiğini duyurmuştu. 

MERAL AKŞENER’İN PARTİSİNE GEÇECEKLER

Bu istifaların ardından ise bugün de bir toplu istifa haberi Antalya’dan geldi! Antalya’nın Finike İlçesi’nde MHP’li 60 kişi partiden istifa ettiklerini duyurdu. Yapılan basın açıklamasında konuşan Ertürk Yazar, Meral Akşener’in yanında yer alacaklarını söyledi ve “Türk milliyetçiliği siyasi hareketinin temsilciliği iddiasını taşıyan partimiz bazı partilerin kapıkulu haline gelmiştir. Merak Akşener liderliğinde de milletin merkezinde yeni bir siyasi hareketin inşası için sancak kalkmıştır ve milletimiz de bu sancak altında toplanma konusunda yüksek bir teveccüh göstermektedir. Bize düşen milletin merkezinde oluşan bu siyasi harekete katkı vermektir. Hepimiz ülkücüyüz, milliyetçiyiz. Hiç kimse bizim ülkücülüğümüzü yargılayamaz, tartamaz. Bu anlayış içerisinde siyaset hayatımızı sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.   

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir