Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bir Türkü Söyle


Bir türkü söyle şöyle yürekten gelsin. Buram buram insanlık koksun. Şöhreti ve parayı yerle bir etsin. Çileyle sınanan, acıyla yoğrulan insanın derdine derman olsun. İnsanı hatalarından döndürsün.
    

Bir türkü söyle insanın aklına değil de kalbine dokunsun. Dostlarımızın yüreğine merhamet, düşmanlarımızınkine ise korku salsın. Ruhumuzla ödediğimiz bedelleri, hayatın bizi nasıl tehdit ettiğini, kendimizi dahi kendimizden nasıl korumak zorunda kaldığımızı anlatsın. 

Bir türkü söyle oldukça tuhaf olan bu yaşam yolculuğunda nasıl yalnız olduğumuzu anlatsın. Yalanları kendi doğrularımız haline nasıl getirdiğimizi, düşene vurulan tekmeyi, dost tarafından hançerlenen yarenleri, kapitalizmin sömürdüğü canları, merhametimizle nasıl imtihan olduğumuzu, ihanetle sevginin nasıl bir arada barındığını anlatsın. 

Bir türkü söyle karanlık gecelere dönen yaşamlarımızı, insanlığın şanını nasıl yitirdiğini, yaşamın en büyük asalet olduğunu anlatsın. Anılarımızı, vefasız dostlarımızı, düşüncelerimizi, kendimize nasıl yabancılaştığımızı, mücadele ruhumuzu nasıl kaybettiğimizi, teslim oluşlarımızı anlatsın. 

Bir türkü söyle umutlarımızı, hayallerimizi, dağı, çiçeği, böceği, yeryüzüne rahmet taşıyan bulutları, o bulutlardan yeryüzüne yağan yağmuru anlatsın. Bir zamanlar zirvedeyken dibi nasıl gördüğümüzü, paranın esiri olduğumuzu, yitirdiğimiz sevdalarımızı, garibanın nasıl ezildiğini, ocaklarımıza düşen ateşleri anlatsın. 

Bir türkü söyle şer güçlerin hain senaryolarını, bizleri uyutmak için nasıl gayret ettiklerini, göğsümüzdeki imanı, göklerdeki bayrağımızı nasıl yok etmek istediklerini anlatsın. Anlatsın ki millet olarak hep uyanık olalım. Şairin dediği gibi göğsümüzde iman, elimizde bayrağımız ile ölelim. Şehitlerimizin, gazilerimizin hesabını soralım. 

Ve bir türkü söyle saklanmış düşlerimizi anlatsın.    
    

About Şener Koştu

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir