Pazar , Haziran 24 2018

Birleşik Arap Emirliklerinin Sancısı Sevakin Adası İmiş


Birleşik Arap Emirliklerinin, ülkemize Medine Müdafi Fahreddin Paşa üzerinden saldırmasının arka planında Sevakin Adası varmış. Sudan Turizm Bakanı Ebu Zeyd, “Sevakin Adası Projesini, Türkiye’den evvel Birleşik Arap Emirliklerine sunduk. Ancak yetkililer, Sevakin Adası Projesinin uygulanmasında başarı elde edemedi.” şeklinde konuştu. 
    

Son zamanlarda ülkemize karşı düşmanca tavırlar takınan ve Arap ırkçılığını körüklemek için elinden gelen gayreti gösteren Birleşik Arap Emirlikleri’nin sancısının Sevakin Adası Projesi olduğu anlaşıldı. 
    

Sudan Turizm Bakanı Muhammed Ebu Zeyd, “Sevakin Adası Projesi, Türkiye’ye sunulmadan evvel Birleşik Arap Emirlikleri’ne sunuldu. Ancak fizibilite ve araştırma çalışmalarında ilerleme sağlanamadığından dolayı başarı elde edilemedi.” dedi. 
    

Birleşik Arap Emirlikleri ile yaşanan başarısızlığın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sudan’ı ziyareti esnasında gündeme gelen Sevakin Adası Projesinin ülkemize verilmesine karar verildi. Bu ise Birleşik Arap Emirliklerini çılgına çevirdi. Yaşanan bu gelişmelerden sonra Türkiye, Sevakin Adası üzerinde çalışmalar yapmakla birlikte bölgede etkin bir politika izledi. Tüm bu gelişmelerden aşırı derecede rahatsızlık duyan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Medine Müdafi Fahreddin Paşa üzerinden Arap ırkçılığını körükleme çabası içine girdi. 
    

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed, twitter hesabı üzerinden ülkemiz ve Osmanlı aleyhine paylaşımlar yaptı. Dışişleri Bakanı Zayed, Fahreddin Paşa, kutsal emanetler başı çekmek üzere birçok eseri İngiliz yağmasından kurtaracağım diye İstanbul’a gönderdi. Bunu ise hırsızlık olarak değerlendiren Zayed, eşi benzer, görülmeyen bir küstahlığın altına imza attı.       
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir