Pazartesi , Haziran 25 2018

Bitlis'te Askere Hain Tuzak: 2 Asker Şehit, 1 Asker Yaralı!


PKK’lı teröristler, Bitlis’in Hizan İlçesi’ne giden askeri konvoya el yapımı patlayıcı ile saldırdı. Hain saldırıda 2 asker şehit oldu, 1 sivil yaralandı. 

Bitlis Valiliği, patlamanın ardından bir açıklama yaparak, saldırıda 2 askerin şehit olduğunu ve askerlere malzeme taşıyan sivil araç şoförünün de ağır yaralandığını belirtti. 

BİTLİS VALİLİĞİ AÇIKLAMASI
Bitlis Valiliği açıklamasında önceden yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunsa Bitlis İl Jandarma Komando Tabur Komutanlığında görevli Jandarma Üstçavuş Recep İnce ve Jandarma Uzman Onbaşı Halil Ateş’in şehit olduğunu belirtti. Açıklamada dün gece saat 23.20 sularında teröristler tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının sıralarında Bitlis il merkezinden Hizan İlçesi’ne intikal faaliyeti esnasında asker konvoya Hazro Deresi Mevkii’nde askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildiği belirtildi. Açıklamanın devamında, hain saldırıda askerlere malzeme taşıyan aracın sivil şoförünün de yaralandığı belirtilirken, bölgede kaçan teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldığına değinildi. Yaralı sivilin durumunun ağır olduğu öğrenildi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir