Pazar , Haziran 24 2018

Bitlis'te Operasyonda Yeşil Listedeki PKK’lı Terörist Öldürüldü!


Bitlis’te devam eden terör operasyonlarında 2 terörist etkisiz hale getirildi. Yapılan açıklamada, öldürülen teröristlerden birinin İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan listede yeşil kategoride olduğu belirtildi. Yeşil kategorideki teröristin başına 1 milyon TL ödül konulduğu öğrenildi. 

Bitlis’te PKK’ya yönelik devam eden terör operasyonu kapsamında örgüte ağır darbe vuruldu. Operasyonlarda öldürülen teröristlerden birinin ‘yeşil’ listede aranan terörist olduğu ve başına 1 milyon TL ödül konulduğu ortaya çıktı. 

BİTLİS VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI
Konu hakkında Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 16 Temmuz 2017 günü Sarpkaya bölgesinde güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda bir grup bölücü terör örgütü (BTÖ) mensubuyla sıcak temas sağlandığı ve çıkan çatışmada 2 teröristin öldürüldüğü belirtildi. Açıklamada, etkisiz hale getirilen teröristin kimlik tespitinin yapıldığı ve teröristlerden birinin, İçişleri Bakanlığının yeşil listesinde bulunan ve 26 Ekim 2014 tarihinde güvenlik korucusu Nihat Çaprak’ın şehit edilmesi olayının faili olan A.Ü. isimli PKK mensubu olduğu belirtildi. 

1 MİLYON TL ÖDÜLLE ARANIYORDU
İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan aranan teröristler listesinin yeşil kategorisinde yer alan ve Bitlis’te düzenlenen terör operasyonunda öldürülen teröristin başına 1 milyon TL ödül konulduğu da öğrenildi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir