Cuma , Haziran 22 2018

Bomba İmha Uzmanlığı Eğitimini Tehlikeli Diye Bıraktı, 1 Ay Sonra Kazada Öldü!


Gaziantep’te TSK’da bomba imha uzmanlığı eğitimi alırken, “çok tehlikeli olduğu” için 1 ay kadar önce istifa eden genç, çalıştığı tekstil fabrikasından evine dönerken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. 

Gaziantep’te Muhammet Emin Kurt isimli genç, çalıştığı fabrikadan evine dönerken geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti. Gencin, sözleşmeli er olarak 3 ay bomba imha ve mayın tarama eğitimi aldığı, ancak ailesinin bu görevi tehlikeli bulmasından dolayı istifa ettiği öğrenildi. 

OTOMOBİL KAĞIT GİBİ EZİLDİ
Muhammet Emin Kurt idaresindeki 46 LA 062 plakalı otomobil Gaziantep-Kahramanmaraş yolu üzerinde seyir halindeyken yolun emniyet şeridinde park halinde bulunan 80 LP 974 plakalı kamyonun altına girdi. Kazada kağıt gibi ezilen araçta sıkışan Muhammet Emin Kurt hayatını kaybetti. 

İŞTEN EVİNE DÖNÜYORDU
Polis ekiplerinin kaza yerinde yaptıkları incelemede askeri kimlik bulunması üzerine sürücünün asker olabileceği değerlendirildi. Ancak yapılan incelemeler sonucunda gencin kısa süre önce vatani görevini tamamladığı ve tekstil fabrikasında işçi olduğu belirlendi. 

TEHLİKELİ DİYE BIRAKTI
Sürücü hakkında araştırma yapan polis ekipleri ilginç detaylara da ulaştı. Gencin askerlik görevini yaklaşık 4 ay önce tamamladığı, tezkere bıraktığı öğrenildi. Bir süre memleketinde izin yapan Muhammet Emin Kurt daha sonra sözleşmeli erbaş olarak görev yapabilmek için 3 ay boyunca eğitim aldı. Kurt’un ailesi Bomba imha ve mayın tarama uzmanı olarak görev yapacağını öğrenince bu görevi tehlikeli bularak bırakmasını istedi. Ailesinin isteği üzerine istifa eden Kurt, memleketine geri döndü. Organize Sanayi Bölgesi’nde bir tekstil fabrikasında çalışmaya başlayan Kurt, kuzeninde satın aldığı otomobille iş dönüşü yaptığı kazada hayatını kaybetti. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir