Pazartesi , Temmuz 16 2018

Borsa Çok Düşecekmiş Hadi Canım Sen de (!)


Arkadaşlar ne dedik bu hafta en çok dolar konuşulmaya başlandı.Söylemeyecektim ama söylüyorum dolar 2.48-2.49 tl olmuş dolar 2.50’ye gelir mi? Zaten gelmiş zirvelere…Kimseye al sat demiyoruz  ama bir arkadaşımın güzel bir lafı var beyin bedava. Altın gramı 81.5 tl’lerde kimse bahsetmezken 100 tl lere gelince heryerde altın uçuyor kaçıyor yorumları yapılmaya başlandı.

Gelelim konumuza  biz son iki haftadır kırmızı dairemizi çizdik endeks ve bankalarda beklemedeyiz dedik. Garanti hisse senedi kaç liraydı 10.70. Kaç lirayı gördü 10.75. Ve biz garanti hisse senedi 8.20’lerde iken endeks düşecek çökecek söylemleri arasında dikkat çekerek buralardan sat vermek vebaldir demiştik.

Şimdi bir sürü yorumlar yapılıyor endeks nerelere kadar düşer dolar nereye kadar çıkar. Ne demişler adama sormazlar mı iki hafta önce yani zamanında neredeydin diye. Pazartesi günü dolar grafiğimizi paylaşmıştık bugün de sizlere herzamanki gibi yatırım tavsiyesinde bulunmayıp endeks ve garanti bankası grafiklerimizi anlaşılır çizimlerle paylaşıyoruz.

Kendi kararınızı herzaman kendiniz verin elbetteki bizde piyasalardaki haberleri takip ediyoruz ama analiz yaparken süzgeçten geçiriyoruz çünkü çoğu haber zihnimizde yanlış algılamalara neden olabiliyor nedense.

Biz tarafsızca  gördüğümüzü çiziyoruz yorumu size kalmış. Arkadaşlar Garanti bankası hisse senedi endeksin lokomotiflerinden birisidir. Bu yüzden endeksle birlikte en çok takip ettiğim kağıtlardan birisidir. Bazen iki grafikten biri daha erken dönüş sinyali verebiliyor o yüzden ikisini beraber analiz ediyorum.Burada sizlerle paylaştığım grafik  ve yorumlar kişisel grafik ve yorumlarım olup yatırım tavsiyesi değildir.

seker-bist.png

 

seker-garan..png

About Ahmet Özcan

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

4 comments

  1. hasan çiftçi

    beyin bedava………………….geçmiş yazılarınız gelecek için tavsiyedir

  2. Helal olsun kardeş herkez kazanma derdinde bizleri düşünen yok piyasada.

  3. teşekkürler yeşil ışık görüldü bile 😉

  4. Güzel yorum olmuşelinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir