Cumartesi , Ağustos 4 2018

Borsa İstanbul 105.000 E Gelir mi?


 Selamün Aleyküm arkadaşlar;
Bu hafta sizlere sadece endeksle ilgili genel yorumumu paylaşacağım. Biz işin sadece teknik analiz kısmına değineceğiz zaten başka tarafı da bizleri aşar ve ilgilendirmez Borsada başarılı işlem yapabilmek için duyguları ve beklentileri bir tarafa bırakmak gerekiyor. Hatırlarsanız 2014 yılı içerisinde endeksle ilgili büyük düşüşlerden ve  obo formasyonundan bahsediliyordu, ne oldu? Endeks 72.000’lerden 92.000’lere geldi. Şimdide ters bayrak formasyonundan ve büyük düşüşlerden bahsediliyor.

1-136.png

Bu da benim endeks beklentim grafiklerin içerisini dikkatlice okuyun. Büyük resimde bayrak formasyonu, tabi ki yeşil yükselen trend stoplu. Global bir kriz veya siyasi bir kriz olmadıkça endeksle ilgili öngörüm bu şekilde. Daha önceki yaptığımız yorumlara bakarsanız  biz endekste ve bankalarda beklemede kalıyoruz dediğimizde  piyasalarda coşku şimdi  beklediğimiz yerlere yaklaştığımızda ise piyasalarda  düşüş korkusu var.

Elbette borsalarda düşüşlerde çıkışlarda olacaktır ama yükselen bir trend de aylarca hatta yıllarca düşecek çökecek diye beklemek biraz tuhaf olur.104.000’lerde borsa 105.000 olacak mı demek kolaydır. Ben naçizane kendi öngörülerimi sizlerle paylaştım işi ustalarına bırakalım:)). Bakalım yeşil yükselen trend stop olmadan 105.000’leri görecek miyiz? Paylaşmış olduğum grafik yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.
2-030.png

About Ahmet Özcan

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

2 comments

  1. Cesur bi yorum olmuş.

  2. Bakalım görecekmiyiz 105.000 leri valla bu kadar kriz tellalı varken 105.000 gerçekleşirse sizden alasını tanımam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir