Cuma , Temmuz 20 2018

Borsa ve Yatırım Araçları Değerlendirmesi


Altın ons dolar bazlı grafiğimiz bu şekilde. Fiyatlar mavi düşen trend üzerine çıkmadan alım yönlü pozisyon açılmamalıdır. Eğer mavi düşen trendi kırıp onay alırsa orta vadeli alım yönünde pozisyon açılabilir. Yatırım tavsiyesi değildir.

1-129.png

Almanya borsası diğer avrupa borsaları gibi önce yükselen trendi aşağı kırarak ayı tuzağı oluşturdu. Tv lerde, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde borsa yorumcularında borsalarda çöküş olabileceği beklentisi bu ayı tuzağı yüzünden yapıldı. Amerika borsalarındaki ralli ekonomi verileri iyi gelmeyen avrupa borsalarınıda peşinden sürükledi ve daxta 1700 puana yakın bir ralli yaşandı. Borsalar helen yükselen trend içerisinde hareket etmekte olup bu geri çekilmeler beklediğimiz normal düzeltme hareketleridir. Dax geçen hafta düzeltme yapabileceği ile ilgili birkaç grafik.

2-028.png

3-007.png

4-010.png

SP 500 grafiğimiz ve 3. ana dalganın 5. dalgası olan 2200 civarı hedef ve sonrasındaki düzeltme beklentimiz devam etmektedir. 5. dalgalar son dalga olduklarından kısada sürebileceğini göz ardı etmeyelim. 3. dalganın 5. dalgası ile birlikte 3. dalga biteceğinden 4. dalga olan düzeltme dalgasında dikkatli olmak lazım. Endekslerde değişiklik olduğunda grafiklerimizi güncelleyeceğiz.Yatırım tavsiyesi değildir. 

sp-500-hasan.png

Garanti bankası görüldüğü gibi yükselen trendde altta 8.78  ve 8.65 civarlarında trend destekleri mevcut. Bu fiyatlar zamanla ve trend açısıyla orantılı olarak değişmektedir. Eğer bu trendlerden dönüş gelmezse büyük bir ekonomik veya siyasal bir sorun olmadıkça alttaki yükselen trendde güzel bir alım fırsatı oluşabilir. Düşen petrol fiyatları, 3. köprü havalimanı gibi devam eden dev projeler ve Rusya ile olduğu gibi doğalgaz ve boru hattı anlaşmaları gibi büyük anlaşmaların akabinde dünya piyasalarında kriz olmadıkça Türkiye borsalarında yeni ralli  ve bistte 100.000 lerin üzeri olasıdır.

dax-ye.png

DOVS06 Brent petrol analizi haftalık trend görünümü.

brent.png

About Ahmet Özcan

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

2 comments

  1. ”Düşen petrol fiyatları ,3.köprü havalimanı gibi devam eden dev projeler ve Rusya ile olduğu gibi doğalgaz ve boru hattı anlaşmaları gibi büyük anlaşmaların akabinde dünya piyasalarında kriz olmadıkça Türkiye borsalarında yeni ralli ve bistte 100.000 lerin üzeri olasıdır.”
    HOCAM EMEĞİNİZE SAĞLIK SÜPER…

  2. trabzonspor un uefa basvurusu reddedıldı. fenerbahce hıssesi ne olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir