Cumartesi , Ağustos 4 2018

Bu İddia Alman Siyasetini Karıştırdı


Amerika Birleşik Devletleri’nde siyaset, facebook skandalı ile büyük bir deprem yaşamıştı. ABD’deki facebook skandalının bir benzeri Almanya’da patlak verince ABD siyasetini şiddetli şekilde sallayan deprem, Alman siyasetini de salladı. 
    

Alman basınında yer alan iddialara göre Alman seçmenlere ait bilgiler, Alman Posta İdaresi tarafından izinsiz şekilde siyasi partilere satıldı. 
    

Alman Posta İdaresinin 20 milyon ikametgah adresini, 34 milyon hane bilgilerini ve bir milyarı aşkın veriyi sızdırdığı yönünde çok ciddi iddialar var. 
    

Alman siyasetini sarsan diğer bir iddia ise Alman Posta İdaresinin, seçmenlere ait bilgilerin satış işlemlerini sadece son seçimde değil, 2005 yılından bu tarafa yaptığının öne sürülmesi.  
    

Alman siyasetinde hedef tahtasındaki iki parti ise Başbakan Angela Merkel’in partisi olan Hristiyan Demokrat Birlik Partisi ile Hür Demokrat Parti. 
    

Konu ile ilgili Alman basınında yer alan bilgilere göre Hristiyan Demokrat Birlik Partisi ile Hür Demokrat Parti, Alman Posta İdaresinden veri aldıklarını onayladılar. Hatta Hristiyan Demokrat Birlik Partisinin, elde ettiği bu verilerle seçmenleri kapı kapı dolaştığı iddia ediliyor. 
    

Sosyal Demokrat Parti (SPD), Sol Parti, Almanya için Alternatif Partisi (AFD) ile Yeşiller’in, bu verileri elde etmek için hiçbir şekilde işbirliği yapmadığı öne sürüldü. 
    

Alman basınında yer alan ve Alman siyasetini derinden sarsan iddialar ise Alman Posta İdaresi tarafından doğrulanmadı. 
    

Ayrıca hedefte olan siyasi partiler, yasalara aykırı harekette bulunmadıklarını ve Avrupa Birliği mahremiyet ilkeleri çerçevesinde hareket ettiklerini ileri sürdüler.     
 

About

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir