Pazar , Temmuz 22 2018

Bu Ne Cesaret!


Her şey MİT tırlarının durudurlulması ile başladı. Maslesef tırı durduran hainler gerek askeriye gerek bürokrasi gerekse yargıda yeterli cezayı alamadılar. Bir hain düşünün Devletinin yaptığı önemli bir oprerasyonu tüm dünyaya deşifre ediyor ama aldığı ceza başka bir birime kaydırılmak.

İstanbul Milletvekili Metin Külünk bize uzun zamandır, bunlar hala temizlenemedi herkesi hala tehdit ediyorlar, ellerinde ki şantaj malzemesi ile en kritik görevlerdeki adamlara baskı yapıyorlar dikkatli olun demişti.

Yani şunu demeye çalışıyormuş Metin Külünk. (Tabi siyasi görevi olduğu için açık konuşamamış bizle). Bunlar hala içimizde, en mahremimizde, malesef arkadaşlarmız bunlara karşı zaafiyet gösteriyor. Bu zaafiyet başımıza iş açacak demeye getirmiş sayın vekilimiz.

Sayın Cumhurbaşkanı hızlı bir şekilde görevden almaları yapıyor, aynı hızla yerlerine kendi güvendiği ekibini atıyor ama malesef atadığı ferasetsiz ve dirayetsiz bürokratlar ise 3 sene geçmesine rağmen hiç bir şekilde kollarını kıpırdatmadılar.

Bürokrasi böyle davranarak şu algıyı oluşturdu. Paralel dava Cumhurbaşkanının ve ailesinin şahsi davasıdır. Zaten sırf bu yüzden adamlardan intikam almaya çalışıyor. Hatta son zamanlarda İslami STK ların bir çoğu Cumhurbaşkanını bu konu ile alakalı açık açık eleştirmeye, yaptığı uygulamaların zulüm olduğunu dillendirmeye başlamışlardı. Ama Cumhurbaşkanı her seferinde bunun Devlet meselesi olduğunu hiç bir şekilde zafiyet gösterilmemesi gerektiğini, acırsanız acıncak hale düşerisiniz dediğine biz şahidiz.

Neden bunları yazdım?

Yazımın başında belirttiğim gibi bu adamlar bu cesareti nereden buldu diye. Olay gayet net. Baskı ve Şantajla ipe döndürdükleri Müsteşarlar, Genel Müdürler ve kritik yerlerde görev yapanlara güvenerek bu işe kalkıştılar. Halktan kopuk darbeci zihniyet devlet zaafı olan bürokratlar aracılığı bu işi bitireceklerini sandı. Fakat Türkiye buma izin vermedi. Türkiye vatanına sahip çıktı. Türkiye gelecğimi üç beş haine teslim edemem dedi.

Sadece şunu soruyorum darbe girişimi başarlı olsaydı, darbeciler kaç dk beklerdi acaba görevden almalar için. Tabiki iki saate ne kadar büroktar varsa hepsini görevden almışlardı. Bizde aynı azim ve kararlılığı yöneticilerimizden bekliyor, gerkli görevden almaları büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Anlaşılacağı üzere görev başında ki bürokratlar işlerini tam yapsalardı bu zaafiyet oluşmayacak, bunca sıkıntı ve stresi yaşamayacaktık. Açık bir şekilde gördük ki Milletimizin iradesine karşı koymaya çalışanlara en büyük direnişi göstermiştir.

Milletimize yaşanan vahim olayda göstedikleri asil davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bir daha böyle adice girişimle karşılaşmamak umidi ile.

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir