Pazar , Haziran 24 2018

Bunun Adı Hainlik! Şehit Eren Bülbül'ün İsmini Kullanarak Dolandırdılar


Erzurum’da dolandırıcılardan hain plan. Maçka’da PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan ve Türkiye’yi yasa boğan Eren Bülbül’ün ismini kullanan dolandırıcılar, bir ailenin altınlarını ve paralarını aldı. 

Erzurum’un Yakutiye ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde meydana gelen olayda, dolandırıcılar G.A. ve eşi M.A’yı ev telefonundan arayarak kendilerini Cumhuriyet Savcısı ve emniyet müdürü olarak tanıttı. 

EREN BÜLBÜL’ÜN İSMİNİ KULLANDILAR
İddiaya göre G.A’yı arayan telefon dolandırıcısı, PKK’lı teröristler tarafından Trabzon’un Maçka ilçesinde şehit edilen Eren Bülbül’ün ismini kullanarak “PKK adına para yatırdınız, sizi tutuklayacağım. Eren’in öldürülmesinde parmağınız var. Bize para vereceksiniz, operasyon yapacağız.” dedi. Telefon görüşmesinin ardından çift paniğe kapılarak eve gelen dolandırıcıya poşete koydukları 11 reşat ve iki çeyrek altın ile 7 bin 500 lira parayı teslim etti. Dolandırıcının evden gitmesinin ardından dolandırıldıklarını ancak anlayan çift, Gölbaşı Polis Merkezi Amirliğine müracaat ederek şikayette bulundu. Dolandırıcıların bu hain planı ve şehit Eren Bülbül’ün ismini kullanması ise bu kadarına da pes Dedirtti. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir