Cuma , Haziran 22 2018

Burin Yarımadasında Ruh Sağlığı ve Bağımlılık Klinikleri Hizmete Açılacak


Burin Yarımadasında meydana gelen bir grup intihar vakasından sonra bölge sakinleri tarafından talep edilen ruh sağlığı ve bağımlılık klinikleri hizmete açılacak. 
    

Burin Yarımadasındaki intihar vakalarından sonra harekete geçen Doğu Sağlık tarafından zihinsel sağlık ve bağımlılık klinikleri ile hizmetler geliştirilerek mücadeleye kararlı bir şekilde devam ediliyor. 
    

Grand Bank’da Çarşamba günü açılacak bir klinikte danışman, hemşire ve sosyal hizmet uzmanı tarafından hastalara ve bağımlılara hizmet verilecek. S. Buckley Sağlık Merkezinden ve diğer randevularla çalışacak olan klinik, her Çarşamba günü sabah 09.00’dan akşam 15.00’e kadar hizmet verecek. 
    

Hastalara danışma ve diğer hizmetleri sunacak olan başka bir yürüyüş kliniği de Marystown’daki toplum hizmetleri binasında Pazartesi ve Salı günleri hastaların hizmetinde olacak. 
    

CBC News’a geçmiş öykülerini anlatan iki kız kardeş, ayrı ayrı kocalarını kaybetmelerinin ardından bölgede daha gelişmiş zihinsel sağlık hizmetlerine ihtiyaç olduğunu anladıklarını söyledi. Grand Bank’da 14 aylık süreç içerisinde altı intihar vakası gerçekleşmişti. 
    

İki kız kardeş Valerie Peach ve Natalie Randell tarafından kaygı ve depresyon hakkında insanların düşüncelerini ifade etmelerinin ve tedavi sürecinde ihtiyaç duydukları hizmeti almalarının gerekliliğine vurgu yapıldı.
    

Sağlık otoritesi tarafından Mayıs ayı içerisinde bölge sakinleri ile görüşülerek yapılması gerekenler hakkında bölge sakinlerinin görüşü alındı. Ayrıca Salı günü yayınlanan bir haberde, Grand Bank bölgesindeki intihar vakalarında son dönemde görülen artışın ek hizmete ve desteğe duyulan ihtiyacın en önemli göstergesi olduğu belirtildi. 
    

Eastern Health ise Burin Yarımadasında görev yapan sağlık profesyonellerine ve toplum gruplarına Aralık, Şubat ve Mart aylarında intihar müdahale eğitimi vereceğini açıkladı. 
    

Zihinsel sağlık ile sağlıklı yaşamı geliştirmek için şehir konseyleri ve toplum kuruluşlarıyla koalisyon kuruldu. 
    

Akıl Sağlığı ve Bağımlılıkları Bölge Müdürü Kim Grant’ta, “Kurulan bu koalisyon ile akıl sağlığı ve bağımlılıkları bilinci geliştirilerek, damga azaltılarak ve yaşam kalitesi yükseltilerek sağlıklı bireylerden oluşan bir toplum modelinin oluşturulması hedeflenmektedir.” dedi.               
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir