Cuma , Temmuz 20 2018

Bürokraside Nasıl Geçiştirildiniz?


Herkes biliyor  ama ben yine de tekrar etmiş olayım;
Mücahitler, Bozkurtlar, Alperenler bu milletin size ihtiyacı var, vatan tehlikede deyip, her seçimde, her programda, şimdi ders çalışma zamanı mı deyip sokağa, direğe, duvara zorladığınız gençlere kazanılan zafer sonrasında hep aynı soruyu sordunuz. Üniversite mezunu musunuz? Mezunsanız hangi fakülte mezunusunuz? Eğer istenilen fakülte de tuttuysa, bu sefer diploma notunuz kaç? Diploma notunuzda iyiyse, bu sefer elemenin son ayağı, yeteri kadar tecrübeniz var mı?

Bu soruları size soranlar, 28 Şubat sürecinde her ortamda Fetullah Gülen şöyle kötü böyle kötü deyip, size afişi ve bayrağı gösterenler, kendi çocuklarını onların dershane ve kolejlerine göndererek çocuklarının istikbalde en önde yer almalarını sağladılar. Sonra size ne  tecrübeniz var diye sordular.

Sonra siz ancak altı senede vatan kurtarmaktan zaman bulamayıp bitirebildiğiniz, üniversitenizden mezun olduktan sonra, bir heyecanla gittiğiniz, Dava Abilerinizin! yanında yüz ifadeniz bir anda nasıl değişmişti? Hani sanki sokakta kazanılan zaferi elinizden almışlar gibi üzülmüştünüz. Abileriniz size o zaman aynen şunları söylemişlerdi değil mi? Hem de utanmadan, hem de her eylemde en önde sizin olduğunuzu gördükleri halde. Hem de bunları yaparken burs almadan, cebinizdeki simit ve sigara parasından arttırdıklarınızdan yaptığınızı bile bile. Yüzünüze aynen şu şekilde ihanet kustu değil mi o Alçaklar:

“ALES puanınız kaç, yabancı diliniz var mı, okul ortalamanız yüksek mi, size ancak şirket üzerinden sekreterlik verebiliriz onu da siz istemezsiniz zaten deyip sonra aynen şöyle devam ettiler:

Özel kalemim olan şu cici çocuk bilemem nereyi şu puanla bitirdi, yabancı dili çok iyi olduğu için yurt dışında Master yaptı, çok başarılı ve işini de çok iyi yapıyor, ” deyip sizi bu şekilde geçiştirdiler.

Sonra siz KPSS yi kazandınız hakkınızla hak ettiğiniz yere bu şekilde gelebildiniz. Vatan millet meselesi bellediniz işinizi yapmaya çalışırken, bu sefer Abilerinizin size mobing uyguladığını gördünüz dimi?

Sırf malum yapı sizi istemediği için, sizi itibarsızlaştırdılar.  Size aynen şunları söylediler; sen de çok şüphecisin. Bu kadar katı olma. Bu adamlar hizmet ediyorlar.  Tüm dünyada okulları var. Siz bu adamların başarısını kıskanıyorsunuz,  diyerek size çok konuşan boş konuşan insan imajı verdirdiler. Hem de bunları size yapanlar 28 Şubatta, FETÖ cülere karşı aynı cephede mücadele ettiğiniz abilerinizdi.

Siz herhangi bir mülakata girdiğinizde bu abileriniz size aynen şunları söylediler.  Ben elimden geleni yapacağım ama sen birde siyasi referans bul. Böylelikle benim elim güçlensin. Ben de size o zaman daha rahat yardım edebilirim dediler. Sen ne yaptın en az iki milletvekili, il Başkanı, genel Başkan yardımcısı, hatta Bakan bile buldun, sana referans olmaları için. Ama yine de seni değil, hiçbir siyasi referansı olmamasına rağmen FETÖ referanslı kişileri aldılar.  Çünkü o zaman, ne siyasi ne de başka bir şeyin hükmü vardı. Zaman menfaatlerin birleştiği zamandı. Geçerli tek bir hüküm vardı o da FETÖ.

Sen 28 Şubatta sokaklarda, eylemlerde, duvarlarda, direklerde vatan savunması yaparken seni masa da dört tekerlikli döner koltuğa satan alçaklar tarafından geçiştirildin.

Sen 15 senedir yaşanan her kötü olayın ardından saklananlara, ülkesine ihanet edenlere, davasını satanlara, ihale şebeklerine, makam fırıldaklarına boğdurtuldun. Yani aslanı fareye boğdurttular.

Şimdi de senin inancın prim yapmaya başladı. Ama bunlarda ayak oyunu biter mi. Bu sefer de senden gözükeni sana jandarma yapıp. Soranlara daha ne yapalım bir iki yöneticiyi de bizim çocuklardan seçtik, algısını oluşturarak, senin aşkını, şevkini ve heyecanını başka türden sömürmeye devam ediyorlar.

Tamamen algı yapıyorlar. Atanan isimlere bakıyorsun ve sanıyorsun ki bizim çocuklar atanmış. Evet, atananlar göstermelik sizin çocuklar. Milli Görüşçüsü de var, Alpereni de, Ülkücüsü de. Ama ruhları alınmış çocuklar.

Esas olan icraatlarına bakın. Göreve başladıklarında etraflarında kim var? Kimlerle iş yapıyorlar? İnsan kaynağını nereden seçiyorlar? Seçerken sokakta, afişte ve direkte mücadele etmiş kaç kişi var?

Biraz oturun ve öz eleştiri yapın. Tırnaklarınızla kazıdığınız hakkınızı nasıl 15 senedir elinizden almışlar. Sizi nasıl geçiştirmişler iyi tahlil edin.

Siz yapılan haksızlıkları konuşmamayı fitne çıkmasın diye, görev istenmez verilir düsturunu samimiyetinizle ifade ederken irileri Liderin etrafında ihanet duvarını örmeye devam ediyor.

Ya yeniden 90 larda ki gibi samimiyetinizle hiçbir bekletiniz olmadan, tamamen Allah rızası için yapılan haksızlıkları korkmadan Lidere ileteceksiniz. Görevi siz kendinize değil, dava arkadaşlarınız size layık görecek.

Yoksa Allah korusun Lider yeni bir tehlike ile baş başa kalabilir. Şunu unutmayın. Lider size ulaşmak istiyor. Fakat her seferinde araya girenler bu kavuşmayı engelliyor. Artık buna izin vermeden, bugüne kadar yaşadığınız tecrübelerle, bu işin üstesinden gelip, ülkemizi refaha kavuşturmanın vakti gelmiştir.

 

 

 

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir