Pazartesi , Haziran 25 2018

Bursa’da İnşaat Faciaya Yol Açtı! Evler Boşaltılmaya Başlandı


Bursa’nın Yıldırım İlçesi’nde başlayan bir inşaat, mahallede büyük bir faciaya yol açtı ve hem evlerde hem de asfaltta çatlaklar oluştu. Valilik ise 80 evi tedbir amaçlı boşalttı ve ev sahipleri misafirhanede ağırlandı. İşte detaylar…

Bursa’da akıl almaz olay! Bursa’nın Yıldırım İlçesi’nde yer alan Mollaarap Mahallesi’nde geçtiğimiz ay bir inşaatın yapımına başlandı ve bu inşaatın başlamasıyla birlikte ise mahallede tuhaf olaylar yaşanmaya başladı ve inşaatın çevresindeki evlerin duvarlarında çatlaklar oluşmaya başladı. Geçtiğimiz akşam da bazı evlerde çatlaklar oluşması sonucunda Valilik olaya el attı ve mahallede inceleme başladı. 

80 EV BOŞALTILDI 

Gündüz gözüyle bakıldığında pek çok evde ve mahalledeki asfaltta son derece ciddi çatlaklar oluştuğu görülürken, Valilik ise 80 evin boşaltılmasına karar verdi. Boşaltılan evlerdeki vatandaşlar ise kendileri için hazırlanan misafirhanede ağırlandı. İnşaatın çalışmasına ise son verildi ve inşaat mühürlendi. 

Yaşanılan bu olaylar sonrasında tepkili olan mahalle sakinleri, inşaatın yapımında hiçbir tedbir alınmadığını söylediler ve çatlakların inşaat başladıktan sonra büyüdüğünü belirttiler. Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamalarda, “Akşam yakınlarımızın yanında kalıyoruz. Bu çatlaklıklar inşaat başladıktan sonra oldu. Buradan dere yatağının geçtiğini iddia ediyorlar. Daha önce böyle bir şey yoktu. İnşaat başladıktan sonra yavaş yavaş çatlıklar büyüdü. Şimdi bu hale geldi. Yan tarafta Sular Vadisi yapılıyor. Orası da böyle bir yere yapılıyor. Sular Vadisi yapılmadan önce oraya demir kazıklar çakılıp, tedbirler alındı. Ama burada tedbirler alınmadı” dediler.

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir