Cumartesi , Ağustos 4 2018

Cam Filminde Son Kararı Başbakan Verecek


Gündem uzun süre meşgul eden ve büyük tartışmalara yol açan cam filminde hangi kriterlerin uygulanacağına dair son karar Başbakan Binali Yıldırım tarafından kısa içerisinde verilerek açıklanacak. 
    

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığınca yapılan ortak toplantıda uygulama ile ilgili yapılan çalışmalar karara bağlandı. Alternatifli şekilde hazırlanan ortak mutabakat Başbakan Binali Yıldırım’a sunulacak ve uygulama ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım, son kararını verdikten sonra kamuoyunu bilgilendirecek. 
    

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Emniyet Genel Müdürlüğü, Sanayi Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanı, ben ve müsteşarlarımız ile bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda bakanlığımız ile emniyet, cam filminin nasıl uygulanacağına dair görüşlerini belirtti. Emniyet ile bakanlığımız, bir mutabakat üzerinde anlaştı sayılır. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile birlikte Başbakanımıza arz edeceğiz. Başbakanımız, mutabakat üzerinde gerekli düzeltmeleri gerçekleştirdikten sonra kendisinin talimatları doğrultusunda cam filmi ile ilgili uygulamayı yayınlayacağız. Bu hususla ilgili son karar Başbakanımıza aittir.” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir