Pazar , Haziran 24 2018

Çanakkale'de Kesilmeye Çalışılan Tarihi Top Mermisi Patladı: 1 Ölü


Çanakkale’ye bağlı Erenköy Köyü’nde tarihi top mermisini kesip içindeki barutu çıkarmak isteyen 73 yaşındaki Kazım Perçin, top mermisinin patlaması sonucunda hayatını kaybetti. 

Çanakkale’ye 19 kilometre mesafedeki Erenköy Köyü’nde yaşayan Evli ve 3 çocuk babası Kazım Perçin, bu sabah saat 07.00 sularında kendisine getirilen tarihi bir top mermisini evinin bahçesinde keserek içindeki barutu çıkartmak istedi.

TOP MERMİSİ PATLADI
Ancak top mermisi, bir anda büyük bir gürültü ile patladı. 73 yaşındaki Kazım Perçin, top mermisinin patlaması sonucunda olay yerinde hayatını kaybetti. Başka evlerde de top mermisi olabileceği ihtimaline karşı jandarma ekipleri tarafından çevrede geniş güvenlik önlemleri alınarak köye bomba imha uzmanları çağrıldı. 

MERAKI HAYATINA MAL OLDU
Perçin’in uzun yıllar boyunca fırın işlettiği ve daha sonra emekli olduğu, yörede bulunan top mermilerine meraklı olduğu öğrenildi. Perçin’e patlayan top mermisinin kim ya da kimler tarafından getirildiği de araştırılıyor. Savcı ve jandarmanın soruşturması da devam ediyor. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir