Pazartesi , Temmuz 16 2018

Çanakkale’de Sarıklı-Sakallı Polis Açığa Alındı!


Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde polis memuru Kuraner Erbaş, son günlerde sakal uzatıp sarık takarak göreve gelmeye başlayınca hakkında soruşturma açıldı. 

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü önünde vatandaşlar polis ekip aracının direksiyonunda sarıklı- sakallı polis memurunu görünce durumu 155 ihbar hattına bildirdi. Kuraner Erbaş’ın gerçek polis olduğu anlaşılınca durum Bayramiç Kaymakamlığı’na bildirdi. Kaymakam, “Kılık Kıyafet Yönetmeliği’ne aykırı davranmak suçundan” polis memurunun açığa alındığını söyledi.

AKLİ DENGESİNİN KONTROLÜ İÇİN GİTMİŞTİ
Alınan bilgilere göre Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde polis memuru Kuraner Erbaş’ın son dönemlerde sakal uzatıp sarık takarak göreve gelmesi nedeniyle hakkında soruşturma açıldı. Amirleri soruşturma kapsamında yanında bir polis memuru ile birlikte Erbaş’ı Çanakkale’ye akli dengesinin yerinde olup olmadığının kontrolü için görev bahanesi ile gönderildi. Yolda vatandaşlar polis ekip otosunun içerisinde sarıklı, sakallı birini görünce durumu 155 polis imdat hattını arayarak ihbarda bulundu. Bir süre sonra da ekip otosu Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından durduruldu. Yapılan kimlik kontrolünde de aracın direksiyonunda bulunan Kuraner Erbaş’ın gerçekten polis memuru olduğu anlaşıldı. 

KAYMAKAM ANINDA AÇIĞA ALINDI
Olayın Bayramiç Kaymakamlığı’na bildirilmesinin ardından Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler tarafından polis memuru açığa alındı. Daha sonra Facebook sayfasından da bir açıklama yapılarak Kılık Kıyafet Yönetmeliği’ne aykırı davranmak suçundan” açığa alındığı belirtildi. 

 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir