Pazartesi , Temmuz 16 2018

Canan Karatay: “Kelle Paça Yiyenin Botoksa İhtiyacı Kalmaz”


Ünlü Kardiyoloji Uzmanı Canan Karatay, çoğu kişinin yemediği kelle paça hakkında önemli demeçler verdi ve kelle paça yiyenin botoksa ihtiyacının olmayacağını belirtti. İşte haberin detayı…

Ünlü Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, yine herkesi şaşırtan açıklamalarda bulundu. Sağlık açısından çok önemli demeçler veren Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, özellikle herkesin sağlıklı beslenmesi için karbonhidrattan uzak durması gerektiğinin altını çizdi. İnsan vücudunun büyük bölümünün sudan ve kalan kısımlarının protein ve karbonhidrattan oluştuğunu belirten Canan Karatay, bir gün içerisinde alınması gereken karbonhidratın 5 gram olması gerektiğini söyledi. Bunun da bir kesme şeker kadar olduğunu belirtti. 

KELLE PAÇA YİYENİN BOTOKSA İHTİYACI KALMAZ 

Ayrıca insan vücudu için en sağlıklı vitaminin omega 3 olduğunu da söyleyen Canan Karatay, sağlık açısından herkese zeytinyağı ve zeytin tüketilmesini önerdi. Köy tavuğu, köy yumurtası, tam yağlı kuzu eti ve açık deniz balığı tüketiminin de oldukça sağlıklı olduğunu belirten Canan Karatay, yoğurt ve tam yağlı peynir tüketiminin de çok faydalı olduğunu söyledi.

Tüm bunların yanı sıra yıllarca kolesterolü yükselttiği için yasaklanan kelle paçanın daha çok tüketilmesini söyleyen Canan Karatay, kelle paça içenlerin botoks yaptırma ihtiyaçlarının kalmayacağını söyledi. Karatay, Kelle paça bol bol yiyeceğiz. Ayak paça. En doğal ve en dengeli. Senelerce yasaklandı ‘kolesterolü yükseltiyor’ diye. Bunlar vücudun ihtiyacı olan doğal protein, özellikle kemik, kıkırdak, lif ve eklemleri oluşturan protein ihtiyacını karşılıyor. Şimdi gidip botoks yaptırıyorlar. Kardeşim sen kelle paça ye ihtiyacın kalmaz. Kemik suyu. Et bulamıyorum param yetmiyor. Kardeşim kemik alın kemik suyunu kaynatın bol bol için. Hepsinin içinde tüm mineraller var” dedi.

About

Check Also

Çocuklarınız Yemek Seçiyorsa Dikkat!

Ailelerin çocukları ile ilgili en sık yaşadığı sorunlardan biri olan yeme bozuklukları hakkında Psikolog Doktor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir