Pazar , Temmuz 22 2018

Canan Karatay Uzun Boylu Olmanın Sırrını Açıkladı


Uzun boylu olmak için protein tüketmenin önemli olduğuna dikkat çeken Profesör Doktor Canan Karatay, bazı besinlerin boyu kısalttığını söyledi.  Canan Karatay açıklamasında şekerin sağlığa zararları da değinirken su içmenin ve yürümenin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Zaman zaman yaptığı çıkışlarla dikkat çeken Profesör Doktor Canan Karatay, uzun boylu olmak için mutlaka protein tüketmek gerektiğini dile getirdi. Bazı besinlerin boyu kısalttığını da dikkat çeken Karatay, bunun yanı sıra şekerin sağlığa olan zararlarından bahsetti.

UZUN BOYLU OLMAK İÇİN BU BESİNLERİ TÜKETİN

Canan Karatay, Özellikle gelişim çağında olanlar için uzun boylu olmanın sırrını verdi. Uzun boylu olmak için bol miktarda protein tüketmek gerektiğini dile getiren Karatay, yağ ve protein yiyenlerin uzadığını Ama karbonhidrat yiyenlerin kısa aldığını söyledi.

SADECE YAZA FİT GİRMEK DİYE BİR ŞEY OLAMAZ

Profesör Doktor Canan Karatay yanlış beslenmenin şeker hastalığına neden olduğunu belirterek bu Rahatsızlığın kanserin başlıca sebeplerinden biri olduğunu dile getirdi. Fazla kilolarından rahatsız olanlara da önemli uyarılarda bulunan Karatay,  yaza fit girmek konusunu sadece bir aldatmaca olduğunu insanların hayatı boyunca fit kalmak için sağlıklı beslenmesi gerektiğini söyledi.  Canan Karatay, sağlıklı bir Karatay kahvaltısı ile kişilerin zaten sağlıklı ve fit olduğunu söylerken,  Bu sayede karaciğer ve Göbekteki yağların da gittiğini bütün hastalıklardan kurtulunabileceğini söyledi. Karatay ayrıca sağlıklı beslenmenin bir yaşam tarzı haline getirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

About admin

Check Also

Adet Sancılarına Dondurma İyi Geliyor

Yaz kış tüketmek istediğimiz dondurmanın çok önemli bir faydası ortaya çıktı. Birçok hastalığın tedavisinde dondurmanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir