Salı , Temmuz 17 2018

Canan Karatay’dan Zeytinyağı Tavsiyesi! “Ana Sütüyle Aynıdır”


Aydın’da bir etkinliğe katılan ünlü Kardiyoloji Uzmanı Canan Karatay, zeytinyağının çok faydalı olduğunu ve ana sütü ile aynı olduğunu dile getirdi. Herkese de zeytinyağı tüketmesi konusunda tavsiyede bulundu. İşte detaylar…

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu “Aydın’da Zeytin Günleri” adlı bir programa katılan ünlü Kardiyoloji Uzmanı Canan Karatay, burada sağlık açısından oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Mısır şurubu kullanımının sağlığa çok zararlı olduğunu ifade eden Karatay, mısır şurubunun beyaz şekere oranla 7 kat daha fazla zararının olduğunu dile getirdi. Şekerlerin, rafine unların ve bütün işlemiş şekerlerin çok büyük zararının olduğunun altını çizen Karatay, bunun karaciğer yağlanmasına sebep olduğunu ve bu yüzden de bütün hastalıkların ortaya çıkmasının daha kolay olacağını ifade etti.

ZEYTİNYAĞI TAVSİYESİ

Karaciğerde yağlanma başlamasının ardından çok sayıda kronik hastalığın ortaya çıkabileceğini söyleyen Karatay, bu hastalıkların ise depresyon, Alzheimer kanser, meme kanseri, pankreas kanseri ve prostat olabileceğini ifade etti.

Bu açıklamalarının yanı sıra zeytinyağı hakkında da konuşan Canan Karatay, zeytinyağının çok faydalı olduğunu söyledi ve kabızlığı önlediği gibi sindirim sitemine ve bağırsaklara da iyi geldiğini ifade etti. Bunun yanı sıra kalp krizini önlediğini ve kanı sulandırdığını da söyleyen Karatay, zeytinyağının ana sütü ile aynı olduğunu dile getirdi. Ayrıca Karatay, zeytinyağının mide ülserine de iyi geldiğini ifade etti.   

About

Check Also

Anksiyete Nedir, Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Çağımızın hastalığı haline gelen anksiyete hakkında Aslında birçok şey merak ediliyor. Aşırı korku sinirlilik endişeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir