Pazartesi , Temmuz 23 2018

Çavuşoğlu’nan Kudüs Açıklaması! “Hiçbir Onurlu Devlet Bu Baskılara Boyun Eğmez”


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM’de yarın yapılacak olan Kudüs oylamasına katılmak için ABD’ye gitmeden önce havalimanında açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, hiçbir onurlu devletin bu baskılara boyun eğmeyeceğini söyledi. İşte detaylar…

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde skandal bir karara imza atmış ve artık Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak gördüklerini ayrıca büyükelçiliklerini de oraya taşıyacaklarını açıklamıştı. Bu karara başta Türkiye olmak üzere pek çok dünya ülkesi tepki gösterdi. Bu kararın iptali içinse yarın Birleşmiş Milletlerde ki yapılacak olan oylama için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD’ye gitti. 

BU KARARDAN HRİSTİYANLAR DA RAHATSIZ OLDU

ABD’ye gitmeden önce ise Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki ile havalimanında bir basın toplantısı düzenleyen Mevlüt Çavuşoğlu, bu karardan sadece Müslümanların değil Hristiyanların da rahatsız olduğunu söyledi ve  “Yarın genel kurulda oylama olacak. Biz buradan güçlü bir destek bekliyoruz. Çünkü bu karardan sadece Müslümanlar değil, Hristiyanlar da rahatsız oldu. Aynı şekilde Musevilerin büyük bir kısmı bu karara karşı. Vicdanı olan herkes hukuka aykırı olan bu karara karşı koydu. Yarın yapılacak oylamadan önce tek başına kalan ABD’nin tehdit yöntemine başvurduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki ise ABD’nin almış olduğu kararın yanlış olduğunu ve yarın ki oylamada birçok devletin oylarını bu kararın karşıtı olarak kullanmasını beklediklerini söyledi. 
 

About

Check Also

CHP’den “Seçim İkinci Tura Kaldı” Açıklamasına Skandal Savunma

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel,  24 Haziran seçimlerinin yapıldığı gün Bülent Tezcan’ın yaptığı “seçim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir