Cumartesi , Ağustos 4 2018

Celal Şengör’den Skandal İfadeler! “Fatih’in Müslümanlığı Tartışılıyor”


Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli padişahlarından birisi olan Fatih Sultan Mehmet hakkında Prof. Dr. Celal Şengör skandal ifadeler kullandı ve Fatih’in Müslümanlığının bile tartışıldığını söyledi. İşte detaylar…

Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli padişahlarından bir tanesi olan Fatih Sultan Mehmet hakkında skandal ifadeler! CNN Türk’te canı yayın konuğu olan Prof. Dr. Celal Şengör, Osmanlı ile ilgili çok çarpıcı ifadeler kullandı. Osmanlı’nın Anadolu’nun batısını ve Balkanları işgal ettiğini söyleyen Celal Şengör, buralarda bir uygarlık oluşturulamadığını söyledi ve bunun nedeninin ise Osmanlı’nın kötü bir zamanda kurulmasından kaynaklandığını belirtti. Şengör, Osmanlı’nın Müslüman dünyasının entelektüel bir çöküş yaşadığı dönemde kurulduğunu söyledi. 

FATİH’İN SEKRETERİ İTALYAN 

Fatih sultan Mehmet’in padişah olduğu dönemde bütün uygarlığı anlamaya çalıştığını söyleyen Prof. Dr. Celal Şengör, Fatih’in İtalya’dan ressam getirttiğini ve sekreterinin de İtalyan olduğunu söyledi. Bunların yanı sıra Fatih’in din kitaplarının yerine bilim kitaplarını topladığını da iddia eden Şengör, Fatih’ten sonra gelenlerin ise onu hiç anlamadıklarını söyledi. En çok anlamayan kişinin ise Kanuni Sultan Süleyman olduğunu iddia etti.

FATİH’İN MÜSLÜMANLIĞI TARTIŞILIYOR

Tüm bu açıklamalarının yanı sıra Fatih Sultan Mehmet hakkında son derece skandal bir ifade kullanan Celal Şengör, Fatih’in Müslümanlığının tartışıldığın söyledi ve  ”Fatih’in müslümanlığı dahi tartışılıyor. Sekreterine ben Muhammed’in dediklerine inanmıyorum” demiş. Bunu söyleyen Bayazed’in kendisi.” dedi.
 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir