Pazartesi , Temmuz 16 2018

Cenk Tosun Çok Mutlu! “Çocukluk Hayalimdi!


Beşiktaş’tan Everton’a transfer olan Cenk Tosun, İstanbul’a döndü ve Atatürk Havalimanı’na açıklamalarda bulundu! Everton’a transfer olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Cenk Tosun, İngiltere top oynamanın çocukluk hayali olduğunu söyledi. İşte detaylar…

Türk futbolunun parlayan yıldızı Cenk Tosun, Türkiye rekoru kırarak İngiliz temsilcisi Everton’a transfer oldu. 27 milyon Euro ile Türkiye’den Avrupa’ya transfer olarak en yüksek ücretle transfer olan Türk futbolcu olan Cenk Tosun, yeni takımı ile sözleşme imzaladıktan sonra yeniden Türkiye’ye döndü. Türkiye’ye döner dönmez ise Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarının karşıladığı Cenk Tosun, önemli açıklamalar yaptı.

ÇOCUKLUK HAYALİMDİ

Everton formasını giyecek olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Cenk Tosun, bir an öce antremanlara ve ilk maçına çıkmak istediğini söyledi. Çocukluğundan beri en büyük hedefinin İngiltere’de top oynamak olduğunu dile getiren Cenk, Avrupa’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceğini söyledi.

Everton’ın büyük bir kulüp olduğunu ve kulübe gittiğinde herkesin kendisini çok sıcak bir şekilde karşıladığını söyleyen Cenk Tosun, bu fiyatlara Avrupa’ya transfer olmanın çok zor olduğunu söyledi ve kendisinin oraya transfer olmasının Türkiye’de ki genç futbolculara da ilham olabileceğini dile getirdi. Ayrıca Cenk Tosun, transfer döneminde en çok kendisi ile teknik direktör Sam Allardyce’nin ilgilendiğini ve telefonla da arayarak kendisini çok istediğini belirttiğini dile getirdi.

 

About

Check Also

PFDK'dan Ceza Yağmuru

TFF yaptığı açıklama ile Süper Ligde oynanan karşılaşmalardaki olaylar nedeniyle 6 Süper Lig Kulübüne çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir