Çarşamba , Temmuz 18 2018

Çevreci Otellere 138 Milyon Enerji Desteği


Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre geçen 5 yıllık süreçte çevreye pozitif katkılarda bulunan 2 bin 475 turizm işletmesine, teşvik amaçlı toplam 138 milyon TL enerji indirimi desteği sağlandı. 
    

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülkemizde otel, motel, tatil köyü vb. konaklama tesislerinde çevreye olan farkındalığın artması amacıyla faaliyetler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda geçen 5 yıllık süreç içerisinde 2 bin 475 turizm işletmesi, çevreye olan duyarlılıkları nedeniyle 138 milyon TL enerji desteği aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığının sürdürülebilir turizm için yürüttüğü çalışmalar ile çevreye olan farkındalığın ve çevre bilincinin artırılarak çevrenin korunması, çevreye olan pozitif katkıların teşvik edilerek özendirilmesi hedefleniyor. 
    

Enerji Desteğinden 2 bin 475 Turizm Tesisi İstifade Etti  
    

5265 sayılı Bakanlar Kurulu kararı kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından otel işletmelerine çevreye farkındalıklarına göre 2013 yılından itibaren enerji desteği veriliyor. Geçen 5 yıllık süreç içerisinde hizmetlerini çevreye farkındalık oluşturarak veren 2 bin 475 turizm tesisi uygulamadan istifade ederken, toplamda ise 138 milyon TL enerji indirimi desteği verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, çevreye duyarlı turizm işletmelerine enerji desteği vermenin yanı sıra turizm merkezleri ve turizm potansiyeli olan yerlerdeki yerel yönetimlere, çevre düzenlemesi ya da alt yapı uygulamaları için maddi, kontrollük ve teknik destek sağlıyor. 
 

About

Check Also

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dolar’ın Yükselişini Yorumladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Batman’da düzenlediği basın toplantısında ekonomi ile ilgili vatandaşların kapalı endişeleri verdiklerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir