Cuma , Haziran 22 2018

Cezaevinden Firar Etmeye Çalışan 17 PKK'lı Yakalandı


Osmaniye’de terör örgütü PKK üyeliğinden tutuklu bulunan 17 kişi, duvarı ‘Fırça sapları, askı kolları, boncuk işleme tablosu’ ile kırmaya çalışıp, cezaevinden kaçmak isterken yakalandı. 

BTÖ üyesi olmaktan cezaevinde bulunan 17 kişi, bazı malzemeler ile duvar kırmaya çalışırken yakalandı. 

CEZAEVİNDEN AÇIKLAMA
Osmaniye 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan olay hakkında yapılan açıklamada, “M.T. (26), Ö.Y. (32), O.B., (26), S.A. (31), N.O. (26), M.S. (52), M.Ç. (20), S.A. (24), A.İ. (31), E.D. (23), C.T. (31), H.S. (30), İ.A. (47), K.A.Ö. (33) ve M.O. (26) ile Suriye uyruklu R.M.E. (34) ve E.M  (32) ” isimli şahısların gece saatlerinde duvarı yıkmaya  çalıştığı ve dışarıdan uyarı geldiği bunun üzerine cezaevi yönetiminin harekete geçtiği belirtildi. 

DUVARDA DELİK OLUŞTU
Yapılan inceleme sonucunda koğuşun duvarının dışa bakan bölümünde bir delik oluşturulmaya başlandığı belirlenince, olaya hemen Cezaevi güvenliği müdahalede bulundu. Cezaevi yetkilileri koğuşta yaptıkları incelemede teröristlerin fırça sapı, askı kolu, boncuk işleme tablosu gibi aletleri kullanarak duvarı yıkmaya çalıştıklarını belirledi. Firar girişimi engellenirken olay hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir