Pazartesi , Temmuz 16 2018

Bursa'da Korkunç Olayda Yeni Gelişme! Bebeklerini Çöp Konteynerine Atıp, Ölüme Terk Etmişlerdi!


Bursa’nın Merkez Osmangazi ilçesi Tuna Mahallesi’nde yaşanan korkunç olayda, 20 yaşındaki Çiğdem Ş. birlikte yaşadığı 39 yaşındaki Sezai D.’den hamile kalarak 20 Ocak tarihinde evde doğum yaptı. İki sevgili tuvalette gerçekleşen doğumun ardından dünyaya gelen bebeklerini bir çöp poşetinin içine koyarak evin çatı katına çıkardı. Bebeği 12 saat burada bekleten çift, daha sonra da çöp kutusuna atarak ölüme terk etti. Çiğdem Ş. kanaması devam ettiği için Çekirge Devlet Hastanesine başvurunca, korkunç olay da ortaya çıktı. 

MÜEBBET HAPİS CEZASI ALMIŞLARDI
İki sevgili hakkında Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davada müebbet hapis cezası kararı çıkmıştı. Mahkemede Sezai D., sevgilisinin hamile olduğundan habersiz olduğunu ve bebeği tuvalette doğurduğu için taşın üzerine düşerek öldüğünü iddia etmişti. Çiğdem Ş ise bebeğin kordon bağını sevgilisinin kestiğini, ayrıca Sezai D’nin kendisini sigara ve uyuşturucuya da alıştırdığını söylemişti. 

YENİDEN YARGILANACAKLAR
Sanıklar, canlı dünyaya gelen bebeğin ölümüne neden oldukları için mahkeme heyeti tarafından avukatların indirim isteğine rağmen müebbet hapis cezası ile cezalandırılmıştı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi yerel mahkemenin kararını Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı duruşmaya katılmadığı ve evrakta eksik olduğu gerekçesi ile bozdu. İki sanık, ilerleyen günlerde yeniden hakim karşısına çıkacak ve yargılanacak. Çiğdem Ş.’nin avukatı Mihriban Ünal, konu hakkında İhlas Haber Ajansına (İHA) yaptığı açıklamada, müvekkilinin bebeği öldürme kastı olmadığını ve isteseydi onu daha önce düşürebileceğini söyledi. 

 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir