Cuma , Ağustos 3 2018

CHP Genel Merkezi Kurultay İçin Yeterli İmzanın Toplanamadığını Duyurdu


CHP’li muhalif isimler Dün bir açıklama yaparak Noter tasdikli 630 imzayı Genel Merkezi sunduklarını söylemişlerdi.  Fakat bugün CHP genel Merkezi’nden yapılan açıklamada ise yapılan incelemelere göre gerekli imzanın toplanamadı belirtildi. CHP’li Usluer yaptığı açıklamada, “İpe un seriliyor, Genel merkezimiz karşı imza toplamış.” dedi.

CHP’de Kurultay krizi devam ederken Dün muhalifler Noter tasdikli olduğunu söyledikleri 630 imzayı CHP genel merkezine teslim etmişti.  CHP Genel Merkezi ise Bugün bir açıklama yaparak yapılan ilk incelemede yeterli imzanın toplanamadığını duyurdu. CHP’li Gaye Usluer ise CHP’den yapılan açıklamaya eleştirerek, “Biz 630 imzayı noterde kayıt altına alarak, Genel Merkez’e sunduk. Genel Merkezimiz sonradan imza veren kişilerden de karşı yönde imza toplamış olabilir”  ifadelerini kullandı.

CHP’DEN YAPILAN AÇIKLAMADA 605 İMZA TOPLANDIĞI İDDİA EDİLDİ

CHP genel Merkezi’nden yapılan açıklamada Noter tasdikli olarak kendilerine teslim edilen imzası sayısının 614 olduğu belirtildi. Ayrıca yapılan açıklamada bu imzalardan dördünün mükerrer olduğu ve imza veren 5 kişinin ise artık delege olmadığı belirtildi.  CHP Genel Merkezi açıklamasında Bu durumun ardından imza sayısının 605 e düştü belirtilerek Kurultay için yeterli imzalı olmadığı vurgulandı.  CHP’de olağanüstü kurultaya gidebilmesi için 624 imza toplanması gerekiyordu.

“GENEL MERKEZ KARŞI YÖNDE İMZA TOPLAMIŞ OLABİLİR”

CHP genel Merkezi’nden Yapılan bu açıklamanın hemen ardından bir açıklama yapan muhalif isimlerden CHP’li Gaye Usluer, “Dün saat 16.00’da belgeleri Genel Merkez’e götürdük. Genel Merkez’e gelen başka imza hakkında bilgilerinin olmadığını söylediler. Biz saat 18.00’de Genel Merkez’den ayrıldık, 10 dakika sonra açıklama yapıldı. Şu anda Genel Merkez’den yapılan açıklama ipe un sermektir. 830 imza teslim etseydik yine aynısı olacaktı. Biz 630 imzayı noterde kayıt altına alarak, Genel Merkez’e sunduk. Genel Merkezimiz sonradan imza veren kişilerden de karşı yönde imza toplamış olabilir.”  ifadelerini kullandı.

 

About admin

Check Also

CHP’den Muharrem İnce’ye Büyük Şok

Muharrem İnce’nin daha önce yaptığı Kurultay çağrısının ele alınacağı CHP toplantısı bitti. Toplantının ardından açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir