Pazar , Haziran 24 2018

CHP Yürüyüşünü Hedef Almayı Planlayan Terörist Adliyeye Sevk Edilirken Pis Pis Sırıttı!


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Adalet Yürüyüşü’ yaptığı sırada Kocaeli’de yürüyüşe saldıracağı ihbarı üzerine yakalanan DEAŞ’lı terörist ve olayla ilgili olarak gözaltına alınan 14 kişi adliyeye sevk edildi. 

DEAŞ militanı ’Ebu Hüseyin’ kod adlı 26 yaşındaki Oğuzhan Korkmaz, emniyette işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kayseri’de geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Teröristin kendisini görüntüleyen gazetecilere sırıtarak poz vermesi ise dikkatlerden kaçmadı. 

2 YIL ÖNCE DEAŞ’A KATILDI
Oğuzhan Korkmaz’ın Kayseri’nin Tomarza İlçesi nüfusuna kayıtlı ve bir inşaat firmasında beton mikseri şoförü olarak çalıştığı öğrenildi. 2 yıl önce DEAŞ’a katılan ve Suriye’ye giderek burada eğitim alan ve ’Ebu Hüseyin’ kod adını alan Oğuzhan Korkmaz’ın rejim güçleri ile çıkan çatışma sırasında yanında bomba patladığı ve bu nedenle de Kayseri’ye döndüğü öğrenildi. 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER
İddialara göre 4 Temmuz tarihinde Suriye’deki bir DEAŞ liderinin telefon mesajını alan Oğuzhan Korkmaz’a ’Ez kafirleri. Bugün peygamber sana selam söyledi. Sen şehit olacaksın. Bu gece sen hurilerle zifafa gireceksin. Pencereyi, kapıyı kapat. Hedefe, lider şahsa yöneleceksin’ denildi. Bu sırada Adalet Yürüyüşü’ne devam eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğluna Kocaeli yakınlarında saldırıda bulunmak için harekete geçen ’Ebu Hüseyin’ kod adlı DEAŞ militanı siyah renkli VIP bir minibüs kiraladı. Saldırıyı düzenleyemeden yakalanan militan ve 14 kişi, yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

GÖTÜRÜLÜRKEN GÜLDÜLER
Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nden adliyeye götürülmek için çıkarılan 15 zanlı, kendilerini çeken gazetecilere gülerek poz verdi. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Adli Tabipliğe getirilen ve sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerden bazıları kendilerini görüntüleyen gazetecilere “İyi çekin. Adam görsünler” dedi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir