Pazar , Temmuz 22 2018

CHP’den Muharrem İnce’ye Büyük Şok


Muharrem İnce’nin daha önce yaptığı Kurultay çağrısının ele alınacağı CHP toplantısı bitti. Toplantının ardından açıklama yapan Parti sözcüsü Bülent Tezcan, olağanüstü Kurultayı’nın yapılmaması kararını aldıklarını söyledi.

Bugün CHP genel merkezinde yapılan Cumhuriyet Halk Partisi merkez yönetim kurulu toplantısı sona erdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK’da Muharrem İnce’nin Seçimden sonra yaptığı açıklamalar ele alındı. 24 Haziran seçimleri sonrasında Parti içerisinde bulunan muhalefet olağanüstü Kurultay çağrısı yapmıştı.

“OLAĞANÜSTÜ KURULTAY YOK” AÇIKLAMASI

Toplantının ardından Parti sözcüsü Bülent Tezcan bir açıklama yaptı. Bülent Tezcan açıklamasında, Muharrem İnce’nin Kurultay çağrısı ile ilgili olarak Olağanüstü kurultay diye bir gündem olmadığını dile getirdi. Daha sağlıklı bir süreçte seçim sonuçlarının değerlendirileceğini söyleyen Bülent Tezcan,  şu anda yapılan Kurultay tartışmalarının seçim sonuçlarının değerlendirilmesinin önünde en büyük engel olduğunu dile getirdi. Bülent Tezcan açıklamasının sonunda, Parti içerisindeki iktidar yarışının gelecek planlaması açısından faydalı olmadığını belirterek kurultayın zamanında yapılacağını söyledi.

“MYK GENEL BAŞKANIN ARKASINDA”

CHP genel başkanının,  parti içi iktidar meselelerini önüne koyarak karar vermeyecek olduğu nokta bir siyasetçi olduğunu gösterdiğini söyleyen Bülent Tezcan,  genel başkanın herhangi bir adı altında insana ihtiyacı olmadığını dile getirdi.  CHP MYK’nın tam mutabakat ve genel başkanın arkasında olduğunu söyleyen Bülent Tezcan Parti içerisinde başka bir düşüncenin olmadığını ifade etti. Ayrıca Bülent Tezcan, partisinin daha önce genel seçimler konusunda erken seçim çağrısı yapmasına rağmen, yerel seçimlerin zamanında yapılması gerektiğini savundu.

About admin

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir