Pazartesi , Temmuz 16 2018

CHP’li Özel’den MHP’ye Flaş Yorum! “Patron Çıldırdı, Kapatıyoruz Sürecinde Bir Parti”


MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamaları eleştiren CHP’li Özgür Özel, ilginç bir atıfta bulundu ve “MHP’nin durumu, patron çıldırdı, kapatıyoruz tasfiye sürecinde bir parti.” dedi. İşte detaylar…

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili flaş bir açıklama yaptı ve MHP’nin bu seçimde aday göstermeyeceğini dile getirdi. Ayrıca MHP’nin Yenikapı ruhuna uymaya devam edeceğini de dile getiren Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacak olan Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini resmen duyurdu. 

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN FLAŞ AÇIKLAMA 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu açıklamalarının yanı sıra Bakanlar Kurulu’nda alınan OHAL’in uzatılması konusuna ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, OHAL döneminde pek çok şeyin halledildiğini ve buna taşeronun da dahil olduğunu belirtti. Bu yüzden durumu ise Anayasa Mahkemesine taşıyacaklarını belirtti.

Ayrıca MHP’ye de eleştirilerde bulunan CHP’li Özgür Özel, çok ilginç bir benzetmede bulundu ve karşılarında ciddiye alacakları bir durum da olmadığını dile getirdi. Özel, “Sayın Bahçeli MHP’nin kapısına ‘tasfiye sürecindeyiz’ diye asmış. Kapatıyoruz, batan geminin malları bunlar, seçmen İYİ Parti’ye, başka muhalefet partilerine gitsin, biz bu kadar benzeştiysek isteyen AKP’ye gitsin. Zaman zaman İstanbul’da büyük mağazaların kapısında görürsünüz, ‘patron çıldırdı, kapatıyoruz.’ kapış kapış malları dağıtıyorlar. MHP’nin durumu, patron çıldırdı, kapatıyoruz tasfiye sürecinde bir parti. Ciddiye alınacak bir durum yok karşımızda. Bir suçüstü durumu var” ifadelerini kullandı.
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir