Cuma , Haziran 22 2018

CHP'li Vekil Ömer Fethi Gürer Meclis'te Sordu: “Emniyetin Müge Anlı Kadar Ekibi Yok Mu?”


ATV’de yayınlanan ve çözülmeyen birçok cinayeti aydınlatması ile ünlenen Müge Anlı ile Tatlı Sert programı CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından meclis gündemine taşındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi yönelten Ömer Fethi Gürer,  “İçişleri Bakanlığınca bu TV programında yer alan değerlendirmelere bakış ve yaklaşım nedir? TV programının ekip ve ekipmanları, emniyet teşkilatında yok mudur?” diye sordu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından hazırlanan soru önergesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yöneltildi. Gürer’in Soylu’ya sorduğu soru, Müge Anlı’nın sunuculuğunu yaptığı ve Müge Anlı ile Tatlı Sert programını da yakından ilgilendiriyordu. Bugüne kadar bir çok cinayeti çözen, katil zanlılarından canlı yayında itiraflar alan programda bulunan ekip ve ekipmanların emniyette olup olmadığı soruldu. 

AYNI EKİPMANLAR EMNİYETTE YOK MU?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yöneltilen soru önergesinde CHP Niğde Milletvekili Gürer, bugüne kadar çözülemeyen kaç cinayet olduğunu, emniyet birimlerinin neden bu olayları sonuçlandırmayarak rafa kaldırdığını, TV programı ile çözülen cinayetlerin sayısın ne olduğunu sordu. Ayrıca Gürer önergenin devamında, “İçişleri Bakanlığınca bu TV programında yer alan değerlendirmelere bakış ve yaklaşım nedir? TV programının ekip ve ekipmanları, TV programının ekip ve ekipmanları kadar yok mudur?” diye sordu. 

UZMANLAR NE DİYOR?
Uzmanların daha önce bu konu hakkında yaptıkları yorumlar var. Türkiye Psikiyatri Derneği eski başkanı Şeref Özer katil zanlılarının canlı yayında cinayeti itiraf etmelerinde iki durumun geçerli olabileceğini, bunlardan birinin “Biri zanlıları programa çıkartan durum, diğeri ise onlara bu itirafları yaptıran durum” diğerinin ise canlı yayının sorgu odası etkisi yapabileceği olduğunu söylüyor. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir