Pazar , Temmuz 22 2018

CHP’li Vekiller İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Yemini Sırasında Protesto Etti


TBMM’de yemin töreni devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün yemin etmek için kürsüye çıktığı sırada bazı CHP’li vekiller tarafından protesto edildi.  Süleyman Soylu yemin metni bitirene kadar CHP’li vekiller kürsüye arkasını dönerek bekledi.

TBMM’de yemin etmek için kürsüye çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yemeğini sırasında bazı CHP milletvekilleri tarafından protesto edildi.

ARKALARINI DÖNÜP BEKLEDİLER

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 27 dönem TBMM yemin töreninde yemin sırası kendisine geldiğinde kürsüye çıktı. Bazı CHP’li vekiller Süleyman Soylu’nun yemin ettiği sırada yemin metni bitene kadar kimseye sırtını dönerek bekledi.  CHP’li vekillerin protestosu Süleyman Soylu’nun yemini bittikten sonra sona erdi.

“ŞEHİT CENAZELERİNDE PROTOKOLE ALMAYIN” DEMİŞTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Geçtiğimiz günlerde valilere talimat verdiğini ve CHP’li il başkanlarının Şehit cenazelerinde protokole alınmamasını istediğini söylemişti. CHP’lilerin gideceği tek adresin PKK mensuplarının cenazeleri olduğunu söyleyen Süleyman Soylu,  CHP’lilerin sandıkta PKK ile beraberse Cenazede de beraber olması gerektiğini söylemişti. Bugün CHP’li milletvekillerinin Süleyman Soylu‘ya protestosunun bu nedenle olduğu düşünülüyor.

YEMİN TÖRENİNİ İYİ PARTİLİ O İSİM YÖNETİYOR

TBMM’de yeni dönem yemin töreni en yaşlı üye sıfatı ile Deniz Baykal’ın yönetmesi bekleniyordu. Daha önce Baykal’ın kızı törene katılacağını açıklamıştı ancak Deniz Baykal daha sonra karar değiştirerek törene katılmayacağını söyledi. Deniz Baykal’ın Yokluğunda milletvekillerinin yemin töreni geçici Meclis Başkanı İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz yönetiyor.

About admin

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir