Cumartesi , Ağustos 4 2018

Cinsel Yaşamda Kaçınılması Gereken 10 Yanlış


Cinselliğin uzun sürmesi insanlar tarafından iyi performans olarak görülmektedir. Ancak cinsel yaşamda iyi performans sadece süreye bağlı değildir. İyi performans değerlendirilmesinde en önemli husus, partnerinizin ve sizin tatmin olmanızdır. 

Cinsel performansı etkileyen unsurlar arasında fiziksel problemler, uykusuzluk, stres, duygusal yaşantı veya partner yer almaktadır. Cinsel yaşamda bir sefer başarısız olmak nihai sonuç olarak değerlendirilmemelidir. Sorunun sürmesi ve cinsel yaşamda kalitenin düşmesi halinde doktora müracaat edilmelidir.

Cinsel sorun neden kaynaklanırsa kaynaklansın tedavisi mutlaka vardır. Bu noktada önemli olan husus, doktora zamanında müracaat etmektir. 

Cinsel yaşantı için illa da mekan ve koşulun uygun olmasına gerek yoktur. Yorgun veya bakımsız olduğunuz zamanlarda da koşullar kendiliğinden oluşmuşsa cinsel yaşantıdan kaçınmayın.
 

Erkeklerde sertleşme sorununa, kadınlarda ise orgazm ve uyarılma problemlerine yol açan başlıca etkenler, şeker rahatsızlığı, yüksek tansiyon ve kalp damar rahatsızlıkları, kanser, hormonlardaki dengesizlikler, depresyon ve yüksek kolesteroldür. Bu tip sağlık sorunlarına alınacak en iyi tedbir ise genç yaşlardan itibaren sağlık kontrollerinin düzenli yaptırılmasıdır. 

Cinsel organlardaki kan akımını olumsuz etkileyen en önemli iki unsur alkol ve sigaradır. Cinsel yaşamda kaliteyi artırmak için alkış ve sigaradan uzak durulmalıdır. 

Stres ve gerginlik düzeyinin yüksek olması, endişe ve öfke neticesinde sertleşme, erken boşalma ve cinsel isteksizlik gibi birçok sağlık sorunu yaşanabilir. Cinsel yaşamın sağlıklı yürümesi için stresten uzak durulmalı, lüzum görülürse stres yönetim uzmanından destek alınmalıdır. Ayrıca yorgan ve meditasyon gibi gevşeme yöntemlerinden istifade edilebilir. 

Cinsel problemlerinizi partnerinizle kesinlikle paylaşmalısınız. Bu hususta profesyonel destek alınabilir.

Vücut, yıllar içerisinde yıpranarak değişime uğrar. Bu da ideal imaj takıntısına yol açarak özgüveni zedeleyerek cinsel güce olumsuz etki edebilir. Cinsellikte fiziksel çekim önemli kabul edilse de zihinsel ve ruhsal çekiminde önemi büyüktür. Dış görünüşe gösterilen özende aşırılığa gidilmemelidir. 

Cinsel yolla bulaşan rahatsızlıklara her zaman özen gösterilmelidir. Cinsel ilişki esnasında kesinlikle korunulmalıdır. Cinsel ilişki esnasında korunmaya dikkat edildiği halde sağlık sorunları ile karşılaşılırsa derhal doktora müracaat edilmeli ve tedaviye başlanmalıdır.  
 

About

Check Also

Bu Besinler Çocukların Beyin Gelişimini Destekliyor

Beslenme alışkanlıkları,  genetik faktörler ve çevresel faktörler beyin gelişimini etkiler.  Kısacası beyin gelişimi beynin fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir