Salı , Temmuz 17 2018

Çocuklar, Çamurdan Kabartma Türk Bayrağı Yaparak Mehmetçik'i Selamladı


Reyhanlı ilçesinin Suriye sınırında yer alan Fevzipaşa Mahallesi’ndeki çocuklar, TSK tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekâtına destek olmak için toprağı ıslatarak bahçe duvarına çamurdan yaptıkları kabartma Türk bayrağının yanında sıralanarak Mehmetçik’e selam durup sevgilerini dile getirdiler.

Afrin bölgesinde barınmakta olan PKK/KCK/PYD-YPG ve de DAEŞ gibi terörist unsurları etkisiz hale getirerek hudutlar ve bölgede güvenliği ve istikrarı temin etmek için TSK tarafından 20 Ocak tarihinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı sürüyor. Mehmetçik’e destek olmak ve moral vermek isteyen Reyhanlı ilçesindeki vatandaşlar ise tüm ilçeyi Türk bayrakları ile donattı.

Yüreği Temiz Çocuklardan, Mehmetçik’e Türk Bayraklı Destek

Suriye sınırında bulunan Reyhanlı ilçesindeki Fevzipaşa Mahallesi’nde yaşayan ve 8-10 yaş aralığında olan 4 çocuk, Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek için ilginç bir yöntem geliştirdiler. Çocuklar, Türk karakolunun karşısında bulunan bahçe duvarına Türk bayrağı asarak Mehmetçik’i selamlamak istese de evlerinde asılı olan Türk bayrağından başka bayrak bulamayınca toprağı ıslatarak çamurdan Türk bayrağı yapıp Mehmetçik’e selam durmak istediler. Birkaç deneme yapan çocuklar, Türk bayrağı yapma da başarısız olsalar da yılmadan azimle mücadele ederek bahçe duvarına Türk bayrağı çizmeyi başardılar. Çocuklar, bir saatlik çabanın ardından çamura bulanarak çizdikleri Türk bayrağının yanında sıraya geçerek Mehmetçik’e selam durup, onlara moral verdiler. 

Mahalledeki Bütün Evler Bayrakları Donatıldı

TSK tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekatını televizyondan takip ettiklerini söyleyen çocuklardan Mahmut Göçer, “Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle askeri araçlar köylerimizden sürekli geçmektedir. Bizlerde Bu harekatta askerimize destek olmak istiyoruz. Büyüklerimiz tarafından mahallemizdeki bütün evler bayraklarla donatıldı. Askerimizi çok sevdiğimiz ve yanlarında olduğumuzu ifade etmek için her tarafı Türk bayrağı ile donatmak istedik. Ancak asacak bayrak bulamayınca çamurdan kabartma Türk bayrağı yapma fikrini geliştirdik. Bayrağımızı çizmeyi başardığımız için kendimizi çok mutlu hissediyoruz.” şeklinde konuştu. 
 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir