Cumartesi , Ağustos 4 2018

Çocuklar, Günlük 2 Şişe Maden Suyu İçmelidir


Günümüzde maden suyu ile ilgili en önemli yanılgı içeriğinde asit barındıran kolalı içecekler gibi kemik erimesine yol açabileceğidir. Ancak içeriğinde alkali olan maden suyu ile asitli içecek olan kola türü içecekler birbirinden tamamen farklıdır. Ayrıca maden suyunun içeriğinde kalsiyum, magnezyum gibi zengin mineraller vardır. Bu mineraller ise kemik erimesine karşı koruyucu etkiye sağlar. 

Hamile bayanlarda süt ürünlerinin tüketimi oldukça kısıtlıdır. Bu yüzden hamile bayanlar, kalsiyum açısından zengin olan maden suyunu mutlaka içmelidirler. Bir bardak süt ile bir şişe maden suyunun içeriğindeki kalsiyum miktarı denk olduğundan dolayı hamile bayanların maden suyu tüketmeleri kemik erimesinin önlenmesi açısından hayati önem taşır. 

Doğal sular içeriğinde zengin mineraller barındırdığı için vücudumuzdaki vitaminlerin fonksiyonlarını yerine getirmesine yardım ederler. Çocuklar, bayanlar ve yaşlılar, zengin kalsiyum ve florür barındıran maden suyunu bol tüketmelidirler. Uzmanlar tarafından günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi kesinlikle tavsiye ediliyor. 

Nar, mandalina, limon, elma, vişne, çilek, c+, karpuz/çilek gibi doğal aromalı maden suları, maden suyuna eşsiz bir lezzet katmakla birlikte maden suyunu sade içemeyenler için de iyi bir alternatiftir. Sağlıklı bir maden suyunda doğallık ve kalite ön plandadır. Özellikle gençler, gün içerisinde aşırı enerjiye ihtiyaç duyduğu için maden suyunu bol tüketmelidir. 
 

About

Check Also

Bu Besinler Çocukların Beyin Gelişimini Destekliyor

Beslenme alışkanlıkları,  genetik faktörler ve çevresel faktörler beyin gelişimini etkiler.  Kısacası beyin gelişimi beynin fiziksel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir