Salı , Temmuz 17 2018

Çocuklarımıza Altında Ezileceği Borçlar Miras Bırakıyoruz


Bizler, birbirimize atadan ev, arsa bir şeyler kaldı mı diye sorarken, çocuklarımızda birbirlerine atadan ne kadar borç devretti diye soracak ve evlada borç devretmemek en büyük miras sayılacak. 

Yaşamak eskiden sanatken, şimdilerde ise insanların omuzlarında yük. İnsanlar zarafet ve adaleti yaşamlarından çıkardıktan sonra kitaplar dahi okunmaya değmez oldu. Bugünlerin kirli temellerini atanlar, ekonomik olarak almış başını giderken, olana bitene bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyerek ses çıkarmayanlar ise evlatlarına en az miktarda borç bırakmanın hesabını yapıyor. İnsanlar, maddi olarak o kadar çok bunalmış ki asaleti nakite tercih etme çizgisine çok yakınlar. 

Kalite deniz seviyesinin altına inince saygınlıkta ortadan kalkıyor. Öyle ki insanlar, televizyonda çok şey konuşuyorlar ama hiçbir şey anlatmıyorlar. Gözleri ve beyinleri aç hale getirilen insanlar ise ne söylenirse onu dinler, ne yazılırsa onu okuruz modunda. Ve kimse bugün yaptığı borçlarını yarın ödeyecek çocuklarını düşünmüyor. İnsanların zihinlerine işlenen bu sorumsuzluk duygusu ise ‘Ne olacak ki bir şekilde hallolur.’ düşüncesiyle başarıldı.  

Çocuklarımızın geleceği harami sofralarında yağmalanırken parada asalet olmadığının farkına varamayanlar yangına körükle gidiyor. 

İşin özeti teknoloji ile oluşturulan kaypak düzenden bir an evvel kurtularak özümüze dönmemiz gerek.  

Unutmayalım ki Kurt’u tarih boyunca yok etmeyi başaramayanlar, onun aklını uyuşturmaya çalışıyor. 

About Şener Koştu

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir