Pazartesi , Haziran 25 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! “Afrin’in Merkezinin Kuşatılmasına Geçilecek”


AK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin’de Zeytin Dalı operasyonunun devam ettiğini ve yakında şehrin merkezinin kuşatılmasına geçileceğiniz söyledi. İşte detaylar…

AK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin’de teröristlere karşı yapılan Zeytin Dalı operasyonunun 32. gününde devam ettiğini ve şuana kadar bölgede 32 şehidin verildiğini dile getirdi. Bölgede ilerleyişin yavaş gibi görünüyor olsa da Türkiye’nin orayı yakıp yıkmak için girmediğini ve bölgede hem güvenliğin hem de huzurun sağlanabilmesi için girdiğini dile getirdi. Önümüzdeki günlerde Afrin’in merkezinin kuşatılmasına geçileceğini de belirten Erdoğan,” Önümüzdeki günlerde Afrin şehir merkezinin kuşatmasına geçilecektir. Böylece hem şehre ve bölgeye dışarıdan gelen yardımların önü kesilecek” dedi.

İSTİSMAR KONUSUNDA BAKANLAR KURULUNDA GÖRÜŞÜLDÜ

Türkiye’nin sınır dışına askeri operasyonları her zaman son çare olarak gördüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllardır Suriye tarafından yapılan terör tehditlerinin azalması gerekirken arttığını ve bu sebeple bölgeye operasyon başlatıldığını dile getirdi. Fırat Kalkanı harekatı sonrasında bölgeye huzur geldiğini belirten Erdoğan, aynısının Afrin’den sonra İdlib ve Menbiç’te de olacağını söyledi. 
Bu açıklamalarının ardından son zamanlarda yaşanılan çocuğa istismar konusunda da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konunun Bakanlar Kurulu’nda görüşüldüğünü belirtti ve çocuğa cinsel istismarda bulunanlara ağır cezaların getirilmesi için bir yasa çalışması başlatıldığını da ifade etti. 
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir