Pazartesi , Haziran 25 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bizzat Duyurdu! İnsansız Tanklar Üretilecek


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İHA ve SİHA’ların yerli olarak üretilmesinden duyduğu gururu dile getirdi ve ayrıca bunun yanı sıra artık yerli ve insansız tankların üretilmesi gerektiğini ve bunun da yapılacağını dile getirdi. İşte detaylar…

11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı’na katılım gösteren ve burada açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de artık yeni bir atılım olacağını belirtti. Tekstil ve tarıma dayalı sanayinin getirmiş olduğu kısır döngü içerisinden artık çıkılması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, teknolojiye dayalı sanayi sistemine geçiş yapılmasını söyledi. Erdoğan, “Bir taraftan sanayileşmenin getirdiği enerji yatırımlarını yaparken, doğal kaynakları da geliştirmeye çalışıyoruz. Kişi başı milli gelirimizi 11 bin dolar seviyesine ulaştırmamız tarihi bir başarıdır. Refah seviyemizi 15 yılda 3 kat artmasında ve gelir dağılımının daha adaletli bir yapıya bürünmesinde kalkınma adımlarımızın katkısı büyüktür” ifadelerine yer verdi.

İNSANSIZ TANK ÜRETİMİ YAPILACAK

Türkiye’nin silahlı ve silahsız olarak insansız hava araçlarını bizzat kendisinin yaptığını ve bunu yapan firmalara da teşekkürlerini sunan Erdoğan, artık yurt dışından İHA alımları yapılmadığını belirtti. Bunun Türkiye açısından oldukça önemli olduğunu belirten Erdoğan, artık insansız tank üretiminin de yapılması gerektiğini söyledi. Erdoğan, “Geçen bir helikopterimiz düştü üzüldük iki pilotumuz gitti. Oradaki bu sistemlerin sorumlusu olan arkadaşımızın dediği şu İHA’da insan yok ki düşerse düşer. Biz niye bazı şartlarda da onları uçurmuyoruz. Vursunlar o düşsün, benim pilotum şehit olmaz. Bunu daha ileriye taşıyacağız. Tank yakabilirler. İçinde 5 şehidim. Biz insansız tankları da üretir hale gelmemiz lazım bunu da yapacağız. O tür şeyleri düşünmeyeceğiz. Birçok silahlarımızı üretir haldeyiz” dedi. 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir