Pazar , Haziran 24 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dün Akşam Açtı! Bugün Akın Akın Ziyaretçi Geliyor!


Terör Örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz günü yaptığı darbe girişiminde şehit olan 250 vatandaş anısına 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu Yakası çıkışında yapılan Şehitler Makamı darbe girişiminin yıldönümünde dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıldı. 

Bugün İstanbullular akın akın Şehitler Makamı’nı ziyarete geliyor. İçeride kurulan ses sistemi ile sürekli olarak sela sesleri yükseliyor. Sadece İstanbullular değil, çevre illerden de ziyarete gelenler var. 

NİKAH TÖRENİ ÖNCESİ ZİYARETE GELDİLER
Gelinlik ve damatlıkla Makamı’nı ziyarete gelen Emre ve Merve Tıraş çifti nikahtan önce 15 Temmuz gecesinde şehit olanlar için burada dua etti ve ardından da nikahlarına gitti. 

SAKARYA’DAN GELDİLER
Öğretmen Serpil Kıvrak ise eşi ile birlikte ziyaret için Sakarya’dan geldiklerini belirterek, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Sakarya’da da ufak çaplı girişimler olduğunu, Selaların okunması ile birlikte hemen eşi ile Sakarya Kent Meydanı’na gittiklerini ve çok duygusal anlar yaşadıklarını söyledi. 

HER ŞEHİT İÇİN BİR SERVİ AĞACI DİKİLDİ
Şehitler için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne sembolik ışıklar yakıldı. Bunun yanı sıra anıta giden yol üzerine her şehit için bir servi ağacı dikildi. Her ağaca bir metal plaka çakıldı ve bu plakalara her şehidin adı verildi. Yani her bir servi ağacı, bir şehidi simgeliyor. 

3-411.jpg

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir