Çarşamba , Temmuz 18 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Esad Bir Teröristtir”


Tunus’a ziyarete giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Suriye’de Esad ile birlikte yürümenin mümkün olmadığını söyleyen Erdoğan, Esad’ın devlet terörü estiren bir terörist olduğunu söyledi. İşte detaylar…

Tunus’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı ziyaretin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. ABD’nin Kudüs için aldığı kararları burada da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs’te fiili işgal olduğunu söyledi. Ayrıca İsrail’e de eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgenin işgal altında olmasından dolayı tabelalarımızı asamadığımızı söyledi ve İsrail’in kendisinin çalıp kendisinin oynadığını belirtti. Doğu Kudüs’ü Türkiye’nin Filistin’in başkenti ilan ettiğini ise bir kez daha duyurdu.

ESAD TERÖRİSTTİR

Bunların yanı sıra Suriye’de yaşanılan gelişmelere yönelik de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye rejiminin lideri Beşar Esad’ı ağır bir dille eleştirdi. Bölgede Esad’ın devlet terörü estirdiğini ve kendisiyle hareket etmenin mümkün olmadığını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye halkının böyle birisini başlarında görmek istemediğini belirtti. 

Tüm bunların yanı sıra Beşar Esad’ın 1 milyona yakın kendi vatandaşını da öldürdüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de hala kargaşanın devam ettiğini ve Esad ile birlikte hareket etmenin öldürülen vatandaşlara haksız olacağını söyledi. Ayrıca Erdoğan,  Esed, kesinlikle açık ve net söylüyorum, devlet terörü estirmiş aslında bir teröristtir. Böyle birisine bu işi o götürebilir diyemeyiz. Öldürülmüş insanlara haksızlık olur bu. Suriye’de hala kan gövdeyi götürüyor” ifadelerini kullandı. 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir