Cumartesi , Ağustos 4 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız Gazeteciyi Fena Bozdu! “FETÖ Ağzıyla Konuşuyorsun”


Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile bir görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme sonrasında yapılan ortak basın toplantısına Fransız gazetecinin yönelttiği soruya sert bir cevap verdi ve “FETÖ ağzıyla konuşuyorsun” dedi. İşte detaylar…

Fransa’ya ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada Fransa’nın Cumhurbaşkanı Macron ile bir araya geldi ve yapılan görüşmenin tamamlanmasının ardından bir ortak basın toplantısı yapıldı. Basın toplantısında ise AB’ye sert mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne alınmaması için 15 fasıl üzerinden engellendiğini fakat şimdi ise 30 fasıl üzerinden engellendiğini dile getirdi ve AB’ye girmek için Türkiye’nin yalvarmayacağını dile getirdi.   

FRANSIZ GAZETECİYE SERT CEVAP

Türkiye’nin bu zamana kadar teröre karşı verdiği mücadelelerde ağır bedeller ödediğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artık Suriye kanadında PYD ve YPG ile verilen mücadelede Fransa ile Ankara’nın ortak bir şekilde çalışması gerektiğini söyledi. Bu açıklamalarının ardından ise kendisine sorulan bir soruya oldukça kızan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız gazeteciye sert bir yanıt verdi ve “FETÖ ağzıyla konuşuyorsun. Bu operasyonu yapanlar FETÖ’nün savcılarıydı, şu anda içerdeler. İstihbarat teşkilatlarının bu tür operasyonlara yönelik yetkileri vardır. ABD’nin Suriye’ye getirdiği 4 bin TIR silahı niye sormuyorsun? Niye bunun üzerinde durmuyorsun. Bunları kolay kolay karşınızda yutacak kimse yok” ifadelerini kullandı. 
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir