Pazar , Haziran 24 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi: “3. Nükleer Proje İçin İlk Adımlar Atıldı”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen Dünya Petrol Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 3. Nükleer projesi için ilk adımların atıldığını ve çalışmaların başladığını duyurdu. 

İstanbul’da düzenlenen Dünya Petrol Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin teknoloji konusunda atacağı adımlar hakkında önemli bilgiler verdi. Yerli kömürün ekonomiye kazandırılması için çalışmalar yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Nükleer proje için ilk adımların atıldığını söyledi. 

“ÖNCELİĞİMİZ GÜNEY GAZ KORİDORU”
İstanbul’da düzenlenen Dünya Petrol Kongresi’nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin enerji konusundaki önemine dikkat çekti. Türkiye’nin jeopolitik konumunun çok önemli olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “İlk önceliğimiz Güney gaz koridorumuzdur” ifadelerini kullandı. Türk Akımı projesinin Dünyanın en önemli gaz tedarikçilerinden biri olduğuna dikkat çeken Erdoğan, Doğu Akdeniz ve Irak başta olmak üzere Kazan-kazan anlayışıyla yeni projeleri değerlendirmeye hazır olduklarını da söyledi. Artık enerji konusunda dengelerin büyük oranda değiştiğini dile getiren Erdoğan, artık yeni teknolojilerin ortaya çıktığını ve Türkiye’nin de daha önce ulaşamadığı alanlara ulaştığını belirtti. 

“ÇİN’DEN SONRA İKİNCİ DIRADA YER ALIYORUZ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyada bir çok ülkenin enerji kaynaklarını çeşitlendirmeye başladığını belirterek, Türkiye’nin Enerji talep artışında OECD ülkeleri arasında dünyada Çin’den sonra ikinci sırada olduğunu belirtti. Türkiye’nin ilk hedefinin yerli enerji kaynaklarının ekonomiye kazandırılması olduğunu belirten Erdoğan, Karadeniz ve Akdeniz’in önemli noktalar olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elektrik enerjisindeki payın yüzde 10 azaltıldığını da belirterek, yerli kaynaklardan elektrik üretiminin rekor seviyeye ulaştığını dile getirdi. 

 

About

Check Also

Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor! İşte 20 Nisan 2018 Güncel Altın Fiyatları

Aybaşından bu yana yükseliş içerisinde olan ve tarihi rekorlar kıran altın fiyatlarında yeniden düşüş başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir