Pazar , Haziran 24 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan O İddialara Çok Sinirlendi! “Edepsizler”


AK Parti’nin Kahramanmaraş’ta ki 6. Olağan Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Afrin2de sivil katliamı yaptığını iddia edenlere ser cevap verdi ve “Bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var.” dedi. İşte detaylar…

Kahramanmaraş’ta yapılan AK Parti’nin 6. Olağan Kongresi’ne katılım gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada siyasi gündeme dair açıklamalar yaptı. Afrin’de ki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi ve bölgenin güvenli bir hale getirilmesi için operasyonların devam ettiğini belirten Erdoğan, yapılan operasyonlarda 1931 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti. Erdoğan, “Hanım kardeşlerimden şu anda mavi berelileri görüyorum, bordoluları gördüm. Bu sabah itibarıyla 1931 teröristi etkisiz hale getirdik. Dün, cumaydı, dün tüm askerlerimiz ham dolsun secdede gördüm, rükuda gördüm.” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE SİVİL KATLİAM YAPIYOR İDDİALARINA SERT CEVAP VERDİ 

Afrin’de devam eden operasyon üzerinden Türkiye’nin itibarsızlaştırılması için ortaya atılan sivil katliam yapıldığına dair de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin asla böyle bir şey yapmadığını ve Türk’ün kanında da böyle bir şeyin olmadığını dile getirdi. Bunu ancak bu iftirayı atanların yapabileceğini belirten Erdoğan,  “Bir taraftan SİHA’larımızla, bir taraftan F-16’larımızla, helikopterlerimizle, tanklarımızla, toplarımızla Mehmetdimize saldıranları inlerinde boğduk, boğuyoruz. Birileri ne diyor? Sivilleri vuruyorlar. Vicdansızlar, ahlaksızlar, edepsizler bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var. Siz, Mali’de, Ruanda’da, Korsika’da durmadınız Libya’da bunu yaptınız. Türk’ü bu konuda bu şekilde yorumlayamazsınız” ifadelerini kullandı.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir