Cuma , Haziran 22 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sert Çıktı! NATO Skandalının Ardından Askerlerimi Çekilecek


Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Norveç’te yaşanan skandalın ardından NATO tatbikatına katılan 40 askerin çekilmesi kararının alındığını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Norveç’te yapılan NATO tatbikatı sırasında Atatürk’ün resmi ve kendisinin resminin bulunduğu tablonun Norveç’te düşman tablosu olarak gösterildiğini, bu saygısızlığın ardından 40 askerimizin tatbikattan çekilmesi kararının alındığını açıkladı. Erdoğan, tablo kaldırılsa da askerlerin çekileceğini belirterek, böyle bir ittifakın olmayacağını söyledi. 

“BÖYLE BİR İTTİFAK OLAMAZ”
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, yapılan yanlışın NATO tarafından yapıldığı için söylenmemesi gibi bir durum olmadığını belirtti. Norveç’te dün yaşanan olayda kendisinin ve Atatürk’ün düşman tablosunda yer aldığını ve hedef gösterildiğini belirten Erdoğan, olayın hemen ardından Genelkurmay Başkanı ve AB’den sorumlu Bakanın devreye girdiğini belirtti. Kendilerine bu durumu da Bakanın haber verdiğini söyleyen Erdoğan, orada bulunan 40 askerin çekilmesi kararı aldıklarını açıkladı. Erdoğan açıklamasının devamında, NATO tatbikatında o tablo kaldırılsa dahi askerlerin çekileceğini belirterek, bu şekilde bir ittifak ve müttefikliğin olamayacağını dile getirdi. 

DEAŞ VE PYD’Yİ AYNI KİŞİLER İCAT ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında terör örgütleri DEAŞ ve PYD’ye de yer verdi. Batı ülkelerinin medya merkezlerine kafa kesme görüntülerinin servis edildiğini söyleyen Erdoğan, Irak ve Suriye’de DEAŞ terörü nedeniyle hayatını kaybedenlerin kurban olduğunu belirtti. DEAŞ ve PYD’yi aynı kişilerin icat ettiğini belirten Erdoğan, aynı ellerin Kuzey Irak’ı bağımsızlık referandumuna sürüklediğini ifade etti. 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir