Çarşamba , Haziran 20 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım Edirnekapı'da 15 Temmuz Şehitliğini Ziyaret Ediyor!


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım 15 Temmuz’un yıl dönümü kapsamında Edirnekapı’daki 15 Temmuz Şehitliği’ne geldi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım bugün başlayan 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Edirnekapı’daki 15 Temmuz Şehitliği’ni ziyaret ediyor. 81 ilde de şehitliklere ziyaretler yapılıyor. 

ÖNCE BAŞBAKAN GELDİ
Başbakan Binali Yıldırım, bugün erken saatlerde Edirnekapı’daki 15 Temmuz Şehitliğine geldi. Vatandaşlarla burada buluşan Yıldırım, çocuklara da oyuncaklar dağıttı. Daha sonra şehitlik girişine geçen Yıldırım, burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılayan heyette Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da vardı. 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
Karşılamanın ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve beraberindekiler 15 Temmuz Şehitliğine geçti. Sabah saatlerinden itibaren ziyaretler nedeniyle bölgede polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Çok sayıda vatandaş da şehitliğe gelerek ziyarette bulundu. Bu sırada şehitlikten “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları da yükseldi. 

TÖRENİN ARDINDAN CAMİİ’YE GEÇECEK
15 Temmuz Şehitliği’nde kabirleri ziyaret eden ve dua okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki törenin ardından Şehzadebaşı Camii’ne geçecek. 

 

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir