Cumartesi , Ağustos 4 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Abdullah Gül Ve Bülent Arınç’a KHK Tepkisi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu’da katıldığı AK Parti’nin İl Kongresi’nde açıklamalarda bulundu ve yeni çıkan KHK’ya eleştirilerde bulunan Abdullah Gül ile Bülent Arınç’a sert tepki gösterdi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Kastamonu’da düzenlenen İl Kongresi’ne katıldı. İl Kongresi’nde ise söz alan Cumhurbaşkanı Erdoğan partililerine seslendi ve önemli açıklamalara yer verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem FETÖ hem de diğer terör örgütü üyelerinin tek tip kıyafet giymesine karşı çıkmasına sert tepki gösterdi ve Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz şehitlerinin yanında değil hainlerin yanında durduğunu söyledi. 

ABDULLAH GÜL VE BÜLENT ARINÇ’A TEPKİ GÖSTERDİ

CHP liderine yönelik tepkilerinin ardından yeni çıkartılan 696 sayılı KHK hakkında da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kararnameye tepki gösteren eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Bülent Arınç’a da tepki gösterdi ve kararnamenin Meclis’ten geçtiğini hatırlattı. 

Özellikle yeni çıkan kararname için yeni bir karalama kampanyasının başlatıldığını ve kendi içlerinden bazı kişilerin de buna katıldığını belirten Erdoğan, isim vermeden Bülent Arınç ile Abdullah Gül’e tepki göstererek,  “Hatta içimizden bazıları da bu kampanyaya katıldı. 16 Nisan’da da bugün bu kampanyaya katılanlar ‘Evet’ demedi. Biz bir yolda aynı dava arkadaşı değil miyiz? Bu husumet kervanına bizim dava arkadaşlarımızın bir kısmı da nasıl katılıyor, birilerinin zil takıp oynamalarına vesile oldukları için yazıklar olsun. Nasıl oluyor da bir anda affedersiniz Bay Kemal’in kayığına biniyorsunuz. Özellikle CHP’nin bazı milletvekilleri her türlü terbiye ve haysiyet sınırını aşan cümlelerle güya hükümete ama aslında millete hakaret etmeye başladı. Hele Muğla Milletvekili var ki, terbiyesiz, ahlaksız ifadelerle benim milletime saldırmıştır” ifadelerini kullandı. 
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir