Cumartesi , Temmuz 21 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye Gözdağı! “Yapmazlarsa Biz Yaparız”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münbiç konusunda karşı karşıya gelinen ABD’yeTrabzon’dan seslenerek gözdağı verdi ve Münbiç’i teröristlerin kontrolünden alıp gerçek sahibine teslim etmeleri gerektiğini söyledi. Aksi takdirde ise bunu Türkiye’nin yapacağını dile getirdi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 6. Trabzon İl Kongresi’ne katıldı ve kongrede önemli açıklamalar yaptı. Konuşmasına Afrin ile başlayan Erdoğan, bölgede görev yapan tüm insansız hava araçlarının (İHA) Türkiye’nin kendisinin yaptığını ve onlar olmasaydı operasyonun daha zor geçebileceğini söyledi. İHA’ların koordinat verdiğini ve ardından da F-16 savaş uçaklarının teröristleri bombaladığını söyleyen Erdoğan, şu ana dek 3 bin 747 teröristin etkisiz hale getirildiğini dile getirdi. Afrin’de Sincar’a kaçan teröristler için de talimat verdiğini söyleyen Erdoğan buraya da operasyonun başladığını belirtti.  

ABD YAPMAZSA BİZ YAPARIZ 

Afrin’de ki operasyonların tamamlanmasından sonra artık Münbiç’te ki teröristlerin de temizleneceğini açıklamasının ardından ABD ile karşı karşıya gelinmesini de değerlendiren Erdoğan, ABD’nin bölgeyi teröristlerden temizleyip gerçek sahiplerine teslim etmesi gerektiğini belirtti. Aksi takdirde ABD’nin bunu yapmaması durumunda, Türkiye’nin bölge halkı ile beraber bir şekilde bu operasyonu yapacağını söyledi. Söz konusu Türkiye’nin bekası olduğunda hiç kimsenin taktik hesaplarının kendilerini bağlamayacağını söyleyen Erdoğan, müttefik ülkelere elbette ki silah doğrultulmayacağını fakat görülen her teröristin etkisiz hale getirileceğini söyledi. Buna ise Kuzey Irak’ın da geçerli olduğunu sözlerine ekledi.   
 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir