Pazartesi , Haziran 25 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye Mesajı Yolladı! “Münbiç’e Geleceğiz”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin operasyonunun bölgede kararlı bir şekilde devam ettiğini söyledi ve şimdiye kadar 1000’e yakın teröristin öldürüldüğünü belirtti. Ayrıca Erdoğan, bir sonraki hedefin Münbiç olduğunu dile getirdi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu! Afrin bölgesinde bulunan teröristlerin temizlenmesi için Türk silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu’nun kararlı bir şekilde operasyonlarını devam ettirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin operasyonunun son bulmasını isteyenlere ise sert tepki gösterdi. ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptığı Münbiç açıklamasına da cevap veren Erdoğan,  “Bize pek çok şeyi söylediler ama doğru konuşmadılar. Sayın Obama da doğru konuşmadı, Trump da aynı yolda gidiyor. ‘Münbiç’ten çıkacağız’ dediler. Hadi çıkın. Kimleri getirdiniz oraya? PYD’yi, ,YPG’yi, PKK’yı. Yerleştiriyorsunuz, hala ‘Münbiç’e gelmeyin’ diyorsunuz. Biz Münbiç’e topraklarının asıl sahiplerine teslim etmek için geleceğiz” ifadelerine yer verdi.

BUNA KARNIMIZ TOK

ABD’nin artık terör örgütleri ile ilişkisini kesmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin sınırında yapılması planlanan her şeyin Türkiye ile yapılması gerektiğini belirtti. Türkiye’nin Kürtler ile bir sorununun olmadığını ve tüm sorununun terör örgütleri ile olduğunu söyleyen Erdoğan, “Güneyimizdeki bir kısım Kürtlerle değildir, bizim sorunumuz tamamıyla terör örgütleriyle. Bu terör örgütleri de bellidir. Bu PYD’dir, YPG’dir, PKK’dır, DEAŞ’tır. Amerika diyor ki “DEAŞ’ı temizledik” E temizlediysen niye hala buradasın? 5 bin TIR silah gönderiyorsun, 2 bin uçakla mühimmat gönderiyorsun. Kuzey Suriye’de bunların ne işi var? Bu sorunun cevabını da lütfen bize verin. DEAŞ ile mücadele için gönderiyorum diyorsan bizim buna inanmamız mümkün değil, buna da karnımız tok.” ifadelerini kullandı.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir