Cumartesi , Ağustos 4 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AP’ye Sert Sözler! “Boşuna Heveslenmeyin”


Avrupa Parlamentosu tarafından yapılan Türkiye’nin Afrin’den çekilmesi konusundaki açıklamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert bir yanıt geldi. Erdoğan, Türkiye’nin işini bitirmeden Afrin’den çıkmayacağını dile getirdi. İşte detaylar… 

Liseliler Destan Yazıyor Şiir ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni’ne katılım gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada açıklamalarda bulundu ve gençlere sigara içmemeleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Ayrıca da son zamanlarda Türkiye’de büyük artış gösteren yabancı isim ve yabancı tabela artışına da dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan eski kıraathanelerin önemine dikkat çekti ve bu konuya ayrı bir özen gösterdiğini dile getirdi. Kıraathanelerin kumar oynama yeri olmadığını söyleyen Erdoğan, eskiden kitapların okunup sohbetlerin edildiği bir yer olduğunu söyledi.

AVRUPA PARLAMENTOSU’NA AFRİN TEPKİSİ

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonu hakkında da demeçler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, aldığı son bilgilere göre öldürülen terörist sayısının 3 bin 525 olduğunu dile getirdi. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde Avrupa Parlamentosu tarafından Türkiye’nin oradan çıkması yönündeki açıklamalarına da cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AP’nin söylediklerinin Türkiye’nin bir kulağından girdiği gibi diğer kulağından ise çıktığını belirtti. Kimsenin boşa heveslenmemesi gerektiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Afrin’i temizleyip orada güvenliği sağlayana kadar bölgede olacağını ve daha sonra da Afrin’in ardından Münbiç’e geçilerek, oradaki teröristlerin de etkisiz hale getirilerek bölgeden komple temizleneceğini açıkladı. 
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir